Podbiją Dolny Śląsk?

Podbiją Dolny Śląsk?

w Region

Piosenki zespołu „A to heca" z Pszenna pojawią się w liście przebojów ludowych Radia Wrocław. Konkurs trwać będzie od stycznia do końca marca 2016 r.

Lista Przebojów Ludowych Radia Wrocław to program, który prezentuje zespoły ludowe z Dolnego Śląska. Od 2004 r. program ma formułę listy przebojów ludowych. Każdego roku ma trzy edycje, które kończą się nagraniem płyty zwycięskiemu zespołowi. Na początku grudnia ekipa program Polskiego Radia Wrocław zawitała do Pszenna. Audycja promująca dolnośląski folklor prezentuje w każdy niedzielny poranek szereg zespołów śpiewaczych z terenu Dolnego Śląska, ukazując piękną i bogatą tradycje naszego regionu. Występ w takim programie daje możliwość przybliżenia słuchaczom muzyki ludowej a samym artystom daje możliwość promocji swoich umiejętności i talentu. Taką szansę w tym roku otrzymał Zespół Śpiewaczy „A to Heca" z Pszenna. Panie i panowie z zespołu zostali zaproszeni przez autorkę audycji Małgorzatę Majeran-Kokott do nagrania kilku kolęd i piosenek, które wezmą udział w konkursie radiowym. – Na przestrzeni ostatnich kilku lat, na antenie Radia Wrocław wystąpiły już 4 zespoły śpiewacze z gminy Świdnica: Stokrotki, Ale Babki, Kądziołeczka oraz ZPiT Bystrzyca, które nagrały swoje muzyczne krążki – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy. Podczas kilku godzin nagrania zespół wykonał dwie kolędy oraz utwory: „Ludowe Kochanie", „Piosenki Cieszyńskie", „Czardasza", „Muzyczka" oraz „Co ja myślę" Wszystkich miłośników ludowych przebojów zapraszamy do słuchania Radia Wrocław w każdy niedzielny poranek, w godzinach 7:00 – 9:00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top