Podbiją Londyn?

Podbiją Londyn?

w Kultura

Teatr Tańca Współczesnego „Dawka Energii" przygotowuje się do wyjazdu na Festiwal Teatrów Tańca „Keep on moving" w Londynie. Wałbrzyski teatr tańca już w ubiegłym roku występował gościnnie na deskach teatru Artsdepot, w tym roku został zaproszony do wystawienia dwóch spektakli.

„Dawka Energii” to 30 energicznych osób – młodzież, dorośli, seniorzy. Działają od 2008 roku. Założycielką i liderkę grupy jest Wanda Radłowska, natomiast choreografem i instruktorem jej córka, Magda Radłowska. Grupa ćwiczy w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Można ich było wielokrotnie zobaczyć podczas występów w WOK-u, podczas Dni Wałbrzycha oraz podczas happeningów w „przestrzeni miejskiej”. „Dawka” zrealizowała wiele projektów społecznych. Jednym z ostatnich był projekt pod nazwą „Inwazja ruchem kontra atak przestrzeni. Twórczo zakręceni” w ramach ogólnopolskiego konkursu „Seniorzy w Akcji”. Dzięki filmowi teatr stał się sławny w całej Polsce. Film można zobaczyć na stronie http://www.seniorzywakcji.pl/?a=229. Są zapraszani do wywiadów telewizyjnych: TVN Uwaga, Fakty Wrocław, Teleexpres, TVP1.

Do Londynu jedzie 21-osobowa grupa, która będzie występować z profesjonalnym teatrem tańca Company of Elders, działającym przy teatrze Sadlers Wells. Podczas festiwalu występy „Dawki Energii” odbędą się 17czerwca na deskach teatru The Ball oraz 22 czerwca w teatrze The Vic. „Dawka” jest jedyną grupą z Polski, skupiającą osoby młodsze i starsze, zaproszoną na festiwal. Cały pobyt potrwa od 16 do 23 czerwca.

Zaproszenie do Londynu jest wielkim wyróżnieniem, a jednocześnie dużym wyzwaniem. Oprócz występów grupy, dodatkowo powstanie spektakl z udziałem wszystkich uczestników festiwalu, a choreografię wykonają: Magdalena Radłowska i Simona Scotto – choreograf najsłynniejszego teatru tańca seniorów w Europie.

Koszt wyjazdu jest bardzo wysoki: 32 tys. zł (transport, stroje, noclegi, wyżywienie). Grupa poszukuje sponsorów, którzy dofinansują wyjazd. Osoby chętne do wsparcia „Dawki Energii” proszone są o kontakt z liderką grupy, Wandą Radłowską (tel. 692609556).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top