Podbili zachód tańcem

Podbili zachód tańcem

w Region

Ponad dwustu tancerzy z pięciu krajów uczestniczyło w warsztatach tanecznych w Bitterfeld-Wolfen, partnerskim mieście Kamiennej Góry. Podczas wielkiej gali zorganizowanej w tamtejszym Pałacu Kultury wystąpiła kamiennogórska grupa „Pokolenie X”.

Na Drugim Międzynarodowym Festiwalu Tańca na scenie zaprezentowali się również tancerze z New Jersey w Stanach Zjednoczonych, Dzierżyńska w Rosji, Pawłodaru w Kazachstanie oraz Bitterfeld-Wolfen w Niemczech. Pomysł wyjazdu grupy tanecznej „Pokolenie X” zrodził się w czerwcu, podczas pobytu dyrektora CK Marka Dańczaka i dyrektora MCKF Zenona Króla w partnerskim Bitterfeld-Wolfen. Trenerem „Pokolenia X” jest Magdalena Kielar, modelka i aktorka. Kamiennogórscy tancerze, po miesiącach wytężonej pracy, mogli wystąpić z zawodnikami pięciu krajów z trzech kontynentów. Dla podopiecznych Magdaleny Kielar pojawienie się na scenie w Bitterfeld było naprawdę dużym wydarzeniem. Od pierwszego dnia panowała ciepła atmosfera, a problemy komunikacyjne, mimo różnorodności językowej, były niezauważalne. Wspaniała atmosfera z Festiwalu Tańca pozostanie na pewno na długo w pamięci uczestników. Wyjazd „Pokolenia X” nie byłby możliwy bez pomocy innych. Rodzice ufundowali stroje, Urząd Miasta zapłacił za przejazd grupy, natomiast Centrum Kultury pokryło koszty ubezpieczenia uczestników warsztatów. – Specjalne podziękowania za bezpieczny przejazd należą się też firmie Zwiedzaczek – podkreślają organizatorzy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top