Podpisali porozumienie

Podpisali porozumienie

w Aktualności

W Explora Parku w Wałbrzychu, przy ul. Moniuszki 66 odbyło się spotkanie przedstawicieli wałbrzyskich instytucji kultury, edukacji, turystyki itp mające na celu podpisanie POROZUMIENIA pn. Galeria  Centrum 5i.

Porozumienie mające na celu stworzenie zintegrowanej, wspólnej oferty aktywizacji społecznej na osób niepełnosprawnych mieszkających na obszarze powiatu wałbrzyskiego i przygotowanie innowacyjnych projektów na nowy okres programowania środków unijnych w latach 2014-2020.
Już w styczniu 2014r każda z ww. instytucji deleguje swoje przedstawiciela do pracy Grupy Roboczej. Grupa robocza wypracuje kompleksową ofertę usług dla osób niepełnosprawnych, opartą na potencjale programowym, organizacyjnym i technicznych Partnerów. Wspólna oferta będzie promowana w 2014r poprzez organizacje zrzeszające i wspierające środowisko osób niepełnosprawnych. Nawiązane partnerstwo będzie również pozyskiwało środki na integracje osób niepełnosprawnych w nowym okresie programowania środków unijnych w latach 2014-2020.
– Stało się. Powstało porozumienie/partnerstwo na rzecz aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych, partnerstwo najważniejszych wałbrzyskich instytucji życia kulturalnego, sportowego, edukacyjnego itp. Partnerstwo, które ma formę otwartą i wierzę że niebawem do niego dołączą nowe instytucje, które zaoferują swój potencjał i możliwości na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych. Ma to tym większe znaczenia, że już na początku przyszłego roku ruszy nowa siedziba naszego Centrum 5i przy ul. Limanowskiego 13, dzięki wielkiemu wsparciu Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja oraz dyrektora wałbrzyskiego MOPS-u p. Grażyny Urbańskiej. Nowe wspólne projektu w latach 2014-2020 będą miały wielką siłę – mówi Grzegorz Kruszyński. 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał
Go to Top