Podsumowali długi weekend

Podsumowali długi weekend

w Aktualności

Ponad 140 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem kierowców i mieszkańców podczas długiego sierpniowego weekendu. W okresie od 14 do 17 sierpniana terenie powiatu wałbrzyskiego doszło do 1 wypadku i 15 kolizji drogowych.

Funkcjonariusze zatrzymali 15 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 50-letni mieszkaniec Szczecinka, który usiadł za kierownicę mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Długo nie usiądzie za kierownicą również 25-letni mieszkaniec Boguszowa Gorc. Mężczyzna mając ponad 2,5 promila nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w trzy zaparkowane samochody. Niektórzy rowerzyści też nie liczyli się z konsekwencjami i po spożyciu wysokoprocentowych trunków wsiadali na jednoślady. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymał 35-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna „jechał” rowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za jazdę po wypiciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila – grozi zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Zatrzymanie prawa jazdy grozi też tym kierowcom, którzy w "sposób rażący będą łamać przepisy ruchu drogowego" i stwarzać realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – czyli np. wyprzedzać na trzeciego, przed wniesieniem czy na podwójnej ciągłej. W takich sytuacjach policjant może zatrzymać prawo jazdy i wystąpić do sądu z wnioskiem o ukaranie kierowcy zakazem prowadzenie pojazdu na co najmniej kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top