Podsumowanie Motohałdy - foto

Podsumowanie Motohałdy – foto

w Galeria/Sport

Za nami IX odsłona zawodów motocyklowych Motohałda. – Ta, pod wieloma względami była wyjątkowa. Po raz pierwszy zawodnicy rywalizowali w ulewie – podsumowuje Paweł "Fazer" Isański.

W ciągu ostatnich 4 lat nigdy nie padało podczas zawodów, teraz nastąpiło to po raz pierwszy. W tak trudnych warunkach jakie panowały na trasie w sobotę praktycznie żaden zawodnik z kraju jeszcze nie startował, do tego w wymagającym górzystym terenie. Był to niesamowity wyczyn, wymagający determinacji, odwagi i ogromnej mobilizacji. Co ważne, dopisała frekwencja i mimo tak fatalnych warunków pogodowych udział w zawodach wzięło ponad 150 zawodników. Istotne jest również to, że po okrążeniu zapoznawczym, nikt się nie wycofał i wszyscy stanęli na starcie. Był to egzamin dla zawodników i dla sprzętu. W takich warunkach istotne znacznie miało przygotowanie fizyczne zawodnika i przygotowanie techniczne motocykla lub quada. Biorąc to wszystko pod uwagę, tym bardziej cieszą nas wyniki osiągnięte przez zawodników WSM Chełmiec. Po raz pierwszy zdarzyło się, że mieliśmy swoich reprezentantów w tak wielu klasach i we wszystkich rozegranych cyklach. Co ważne w każdej klasie w której startowali nasi zawodnicy wywalczyliśmy miejsca na podium. To pokazuje, że na własnym terenie i przed własnymi kibicami jesteśmy niepokonani i niezależnie od pogody, która była jednakowa dla wszystkich, nasi zawodnicy są poza zasięgiem.

Udany debiut zaliczył junior Bartek Szustowski w Mistrzostwach Polski zajmując I miejsce po dwóch dniach rywalizacji. Podobnie kolejny nasz junior Jakub Dąbrowa, który zajął I miejsce w Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej. Poza wszelka konkurencją byli też nasi młodzicy, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium, a najlepszym okazał z nich okazał się Daniel Iwanik.

Miejsca zawodników WSM Chełmiec:

Mistrzostwa Polski:

I miejsce Bartek Szustowski klasa Junior

Puchar Polski:

I miejsce Jakub Dąbrowa klasa Junior

Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej:

I miejsce Jakub Dąbrowa klasa Junior

IV miejsce Krystian Szostak klasa Junior

V miejsce Adam Kowalski klasa Junior

I miejsce Daniel Iwanik klasa Młodzik

II miejsce Kacper Borkowski klasa Młodzik

III miejsce Adam Kowalski klasa Młodzik

II miejsce Sławomir Chmura klasa Masters

II miejsce Dariusz Nalewajek klasa Senior 2

IV miejsce Przemysław Nowak klasa Senior 2

VI miejsce Łukasz Palimąka klasa Senior 1

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Galeria

Ludzie z pasją

– Lubię czasami poleżeć i oglądać, jak fruwają nad domem – mówi
Go to Top