Podsumowanie strategi dla województwa

Podsumowanie strategi dla województwa

w Region

Łącznie niemal 2,5 tysiąca osób wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących Strategii Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020. W wyniku kryzysu region w najbliższych latach otrzyma znacznie mniejsze dotacje unijne niż było do tej pory, wobec czego należy się skupić wyłącznie na celach nadrzędnych. W ubiegłym tygodniu odbyło się podsumowanie rozmów.

Podczas rozmów, które trwały od października do grudnia poruszano między innymi temat nowego okresu programowania środków unijnych, dalsze etapy wdrażania Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego oraz założenia i realizację inicjatywy Partnerstwa Publiczno – Prywatnego na Dolnym Śląsku. Konsultacje społeczne odbyły się niemal we wszystkich większych miastach województwa, między innymi we Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Świdnicy oraz dwa spotkania transgraniczne w Zgorzelcu i Kudowie Zdrój . Łącznie wzięło w nich udział około 2,5 tysiąca osób. – Dotacje unijne ze względu na kryzys będą niże i będziemy musieli radzić sobie zupełnie sami. W naszej strategii kładziemy największy nacisk na edukację, bo tylko wyższe PKB i mądry dolnoślązak, pomogą nam w przetrwaniu trudnego okresu – mówił marszałek województwa, Jerzy Tutaj podczas spotkania zorganizowanego w grudniu w Świdnicy. Priorytetem dla samorządu województwa jest stworzenie dla przedsiębiorców dobrych warunków rozwojowych i przyciągnięcie nowych inwestorów. Strategia obejmuje także rozwój turystyki. W ten sposób powstałby region oparty na przemyśle, usługach i turystyce. Nowe technologie oraz branże stworzyłyby nowe miejsca pracy dla absolwentów studiów wyższych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top