Podsumowanie „Trzeźwego poranka”

w 112

Tylko i aż jednego kierowcę pod wpływem alkoholu zatrzymali wczoraj wałbrzyscy policjanci. W ramach akcji „Trzeźwy poranek” mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu kontrolowali stan trzeźwości kierujących.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach od 5:00 do 9:00 na ulicy Orkana w Wałbrzychu, w rejonie skrzyżowania z ul. Piotrowskiego. W grupie wszystkich przebadanych osób znalazł się 40-letni mieszkaniec naszego miasta, który około godziny 6:45 kierował samochodem dostawczym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,80 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu policjanci w trakcie kontroli odebrali prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Po raz kolejny apelujemy, jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to – apelują funkcjonariusze. – Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top