Podzamcze na światłowodach

Podzamcze na światłowodach

w Gospodarka

Ponad 50 milionów złotych kosztować będzie doprowadzenie światłowodów do mieszkań na wałbrzyskim Podzamczu. Zasięg inwestycji obejmie około 7 tysięcy mieszkańców.

Prace będą realizowane w ramach projektu pod nazwą "Wdrożenie innowacyjnych usług w oparciu o sieć dostępową w technologii pasywnej sieci optycznej PON". Inwestycja uzyskała dofinansowanie z funduszy unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4.

Prace modernizacyjne w sieci DIALOG S.A. będą polegały na zabudowie w istniejących pionach kablowych kabli światłowodowych oraz zabudowie dodatkowej infrastruktury z piwnicy budynku.

Walorem technologii światłowodowej jest przede wszystkim ogromna przepływność transmisji danych i możliwość korzystania z wielu usług na jednym przyszłościowym medium. Wśród korzyści światłowodu DIALOGu warto wymienić także dostęp: do Internetu o najwyższej jakości z prędkością do 100 Mb/s, wielu kanałów telewizji cyfrowej w jakości HD, z możliwością oglądania na kilkuodbiornikach jednocześnie, do treści wideo na życzenie (VoD) w jakości HD, programów emitowanych w technologii 3Dnagrywanie i odtwarzanie filmów i programów – Cyfrowy Magnetowid w jakości HD.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,
Go to Top