Pokornieją młodzi kierowcy

Pokornieją młodzi kierowcy

w Sport

Dzięki tegorocznemu cyklowi szkoleń w ramach akcji „Bezpieczny Kierowca", pewności za kółkiem nabierają osoby, które krótko posiadają prawo jazdy. Program opracowany przez Piotra Starczukowskiego pozwala młodym kierowcom zdobyć dodatkową praktykę, a także wskazuje drogę dalszego samodoskonalenia techniki jazdy. Co bardzo istotne, kursy temperują tych, który mają skłonności do przeceniania swoich umiejętności.

Podczas 11. edycji kampanii „Bezpieczny Kierowca" jej organizatorzy, czyli Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski oraz Votum S.A. skupiają się przede wszystkim na dokształcaniu kierowców o małym doświadczeniu drogowym. Aby wziąć udział w szkoleniu trzeba posiadać prawo jazdy kategorii „B" i wypełnić formularz na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl. – Kierując tegoroczne szkolenia do kierowców z krótkim stażem, chcieliśmy w skupić się nie na eliminowaniu błędów za kółkiem, jak dotychczas, ale przede wszystkim na uczeniu właściwych zachowań, które później będą procentowały przez całe życie. Bo, żartobliwie mówiąc: „czym skorupka za młodu nasiąknie…". I robimy wszystko, aby tzw. młodzi kierowcy nasiąkali wiedzą, kulturą jazdy i mieli w sobie pokorę. Przekładając to na zachowania na drodze, chcemy „produkować" myślących kierowców, którzy unikają brawury i łamania przepisów – podkreśla Piotr Starczukowski, inicjator akcji "Bezpieczny Kierowca", instruktor jazdy. W dniach 24-25 kwietnia 2016r. odbędzie się dodatkowe szkolenie, w którym szansę na udział mają wszyscy kierowcy, bez względu na płeć, wiek czy staż za kółkiem. Nabór na ten kurs rozpoczyna się już 11 kwietnia 2016r., a potrwa on 10 dni. Każde szkolenie kończy się eliminacjami do konkursu „Bezpieczny Kierowca 2016". Zwycięzców tegorocznej rywalizacji poznamy w dniach 7-8 maja 2016r., podczas motoryzacyjnego weekendu w Galerii Victoria w Wałbrzychu. Wtedy to odbędzie się finałowe starcie uczestników szkoleń, a w planie są także atrakcje dla publiczności.

Najważniejsze rady dla młodych stażem kierowców

1. Bądź asertywny – dotyczy to przede wszystkim zachowań pasażerów, którzy posiadają prawo jazdy. Każdy będzie dawał ci rady, ale nie wszystkich warto słuchać. 2. Nie przeceniaj swoich umiejętności – to, że posiadasz prawo jazdy nie oznacza, że potrafisz dobrze jeździć. Przed tobą jeszcze długa droga w zdobywaniu doświadczenia. 3. Zrezygnuj z brawury – nie pozwalaj sobie na nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Podróżuj raczej w sposób zachowawczy, zwłaszcza jeśli chodzi o prędkość. Zawsze przestrzegaj przepisów. 4. Daj sobie czas – bądź cierpliwy i pokorny, nie spiesz się, aby udowodnić otoczeniu jak świetnym jesteś kierowcą. Im więcej czasu spędzisz za kierownicą, tym więcej się nauczysz.5. Postaw na kulturę – szanuj wszystkich uczestników ruchu drogowego i traktuj ich przychylnie. Uśmiech i życzliwość pomagają rozładować napięcie. 6. Miej wyobraźnię – przewiduj sytuacje na drodze i zachowania innych uczestników ruchu. Reaguj szybko i zdecydowanie, bo to pomoże ci uniknąć przykrych zdarzeń.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top