Policja apeluje: Nie masz uprawnień? Nie wsiadaj za kółko!

w 112

Wałbrzyscy policjanci w miniony poniedziałek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę samochodów mimo cofnięcia im uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze mówią stanowcze NIE wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

Około godziny 19:30 przy ul. Głównej w Wałbrzychu, dzielnicowi z „ jedynki” zatrzymali 33-letniego mieszkańca naszego miasta. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawniania do kierowania pojazdem. Kilka minut później, tym razem policjanci z wałbrzyskiej drogówki, przy ul. Sikorskiego zatrzymali 24-letniego wałbrzyszanina, który kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do jego kierowania.

Mężczyźni doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą ponieść za swoje czyny. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami może im grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Nieodpowiedzialni kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Apelujemy! Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*