Policjanci przebierańcy

w Aktualności

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom Wałbrzycha: 30-letniemu Piotrowi D. i 29-letniemu Chrystianowi M., oskarżając ich o podawanie się za funkcjonariuszy policji i oszustwo na szkodę właściciela „sklepu kolekcjonerskiego" przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.

W dniu 6 lutego 2014r. oskarżeni udali się do wskazanego sklepu, którego właścicielem jest spółka z o.o. z siedzibą w Pabianicach. Obecnemu w sklepie sprzedawcy oświadczyli, że są funkcjonariuszami Policji oraz okazali podrobione legitymacje służbowe. Następnie oskarżeni oświadczyli, że przystępują do przeszukania lokalu. W wyniku tej czynności „zabezpieczyli" w sklepie sześć, znajdujących się w miejscu niewidocznym dla klientów sklepu, saszetek z zawartością substancji, określanych potocznie jako dopalacze, których łączna wartość wynosiła 330 zł, a które „zarekwirowali" i opuścili sklep. Po ich wyjściu sprzedawca nabrał wątpliwości i zawiadomił o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze udali się do wskazanego lokalu razem z inspektorami Sanepidu, którzy przeprowadzili w sklepie kontrolę w ramach własnych uprawnień. Jeszcze tego samego dnia  ustalili i zatrzymali podszywających się pod policjantów wałbrzyszan.

Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, zaś przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W wyniku podjętych czynności ustalono, że w sklepie nie było substancji psychotropowych ani środków odurzających wymienionych w załącznikach ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, to znaczy takich, których posiadanie wbrew przepisom ustawy jest zabronione. W związku z ujawnionymi innymi substancjami tzw. środkami zastępczymi, odrębne postępowanie prowadził wałbrzyski Sanepid.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top