Polonezem na Monte Carlo

Polonezem na Monte Carlo

w Aktualności

Zobacz auto startujące w rajdzie Monte Carlo Historique, spotkaj się z Jerzym Mazurem, legendą sportów motorowych, który zasiądzie za kierownicą sportowego Poloneza. Już jutro o godzinie 12.00 na pasażu hipermarketu Tesco w Szczawnie – Zdroju będzie można porozmawiać z wałbrzyszaninem, który wystartuje w rajdzie Monte Carlo Polonezem z 1978 roku.

Sporty motorowe to największa pasja Jerzego Mazura, którego można spotkać nie tylko na trasach rajdów, ale także na torach formuły. Teraz zasiądzie za kierownicą polskiego Poloneza z 1978 roku. Na fotelu pilota pojawi się Jacek Storm. – Startuję „czystej krwi” polskim samochodem Polonez, który jest jedynym w Polsce i nie tylko samochodem rajdowym w specyfikacji Działu Sportu Fabryki F.S.O., co budzi niespotykane już teraz zainteresowanie mediów – przyznaje Jerzy Mazur – A potęguje to mój powrót do wyścigów formuły. W niedzielę miłośnicy rajdów będą mogli porozmawiać z wałbrzyskim kierowcą, pstryknąć sobie pamiątkowe zdjęcie z unikalnym samochodem, a nawet przekonać się, jak produkt z fabryki FSO z zacięciem sportowym wygląda w środku. Jerzy Mazur opowie o przygotowaniach do startu, zdradzi swoją taktykę i oczekiwania. Podczas niedzielnego spotkania, wałbrzyski kierowca opowie także o trasie rajdu, z którą, zdążył się już zapoznać.

W rajdzie Monte Carlo Historique wystartuje 327 załóg, impreza rozpoczyna się „zlotem gwiaździstym” z pięciu europejskich miast, Jerzy Mazur wyruszy 27 stycznia z Warszawy. Na trasach rajdu pojawią się reprezentanci 24 krajów, my możemy kibicować nie tylko Polakowi, ale także wałbrzyszaninowi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top