Pomagają osobom niesłyszącym

Pomagają osobom niesłyszącym

w Aktualności

Fundacja Wałbrzych 2000 rozwija swoje działania na rzecz osób niesłyszących. Trwa właśnie kurs mający pomóc osobom z wadami słuchu w znalezieniu pracy. Kursanci uczą się budowlanych prac wykończeniowych. Nie brakuje im zapału i chęci do pracy, a efekty kursu robią wrażenie.

Cel, jaki stawia przed sobą Fundacja to pomoc osobom niesłyszącym odnaleźć się na rynku pracy. Siedmiu panów z wadami słuchu uczy się malować, tynkować oraz wykonywać inne czynności związane z pracami wykończeniowymi mieszkań i domów. W tej pracy liczy się dokładność i sumienność, a tego kursantom nie brakuje. Zawodu uczą się w praktyce wykonując prace remontowe.

– Ci Panowie są niesamowici – mówi Piotr Chowaniak, przedsiębiorca i prowadzący kurs – Mają ogromną chęć do działania. Są bardzo otwarci na wiedzę. Dla nich praca to przyjemność, a dzięki temu wynik robi wrażenie. W mojej branży występują różne problemy z pracownikami, Ci panowie są rzetelni i solidni. Dokładnie wykonują powierzone im zadania.

Kurs prowadzony jest w ramach projektu „4 kroki do kariery – wsparcie osób niesłyszących na rynku pracy" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

W najbliższych tygodniach na uczestników kursu czekają prace hydrauliczne, a także nauka układania płytek ceramicznych i fugowania. – Jesteśmy przekonani – mówi Magda Zywar, specjalistka ds. szkoleń Fundacji, – że po zakończeniu kursu pojawi się w Wałbrzychu zespół remontowo-budowlany, który swoją fachowością i zaangażowaniem w pracy z pełnosprawną konkurencją znakomicie sobie poradzi. A my już szukamy środków na realizację kolejnych kursów dla osób niepełnosprawnych.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Przystanek kolejowy Dzikowiec

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków
Go to Top