Pomagaliśmy powodzianom cz. I - zdjęcia

Pomagaliśmy powodzianom cz. I – zdjęcia

w Aktualności/Galeria

Czy coś może być spontaniczne i trwać dłużej niż jeden dzień? Dziś wiemy, że tak. Po wczorajszej akcji, którą przeprowadziliśmy z posłanką Izabelą Mrzygłocką, członkami klubów Wałbrzych 4×4 oraz Sudety 4×4 w środę najprawdopodobniej odwiedzimy powodzian z Bogatyni ponownie.

To niesamowite, a jednak prawdziwe. Dziś do jednego z nas zadzwonił strażak, który przyjechał do Markocic, aby pomagać odciętym od świata mieszkańcom tej wsi. Gdy powiedział, że jest z Wałbrzycha "przywitano go brawami". Słysząc takie słowa, aż łza zakręciła się w oku. Bo najprawdopodobniej wczoraj w nocy byliśmy pierwszym zorganizowanym konwojem humanitarnym, który dotarł do tego miejsca. Wcześniej busa wypchanego po brzegi wodą, środkami czystości oraz chlebem wyładowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni. Od rana otrzymujemy od Państwa zapytania czy będziemy tam jeszcze wracać. Najprawdopodobniej tak, bo nasz wyjazd odbił się szerokim echem w całej Polsce. Żaden konwój humanitarny nie tworzyły bowiem samochody terenowe, który przedzierając się kilka kilometrów przez łąki i podmokłe pola, dojechałby do Markocic. Nam się udało, co bardzo nas cieszy. Dlatego próbujemy zorganizować kolejny transport na zalane tereny. Miejsc, do których nie można jeszcze normalnie dojechać jest wiele. Nie można samochodami osobowymi, ale…

A jak wyglądała nasza wczorajsza podróż można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Jutro fotorelacja z Markocin, które wręcz zostały zmiecione z powierzchni ziemi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top