Pomogli niewidomym

Pomogli niewidomym

w Region

Ponad 800 złotych udało się zebrać podczas charytatywnej imprezy zorganizowanej przez NSP Bliżej Dziecka. Fundusze zostały przekazane Świdnickiemu Kole Związku Niewidomych i Niedowidzących.

Finałowi II Międzyszkolnego Konkursu "Pan Hilary to ja i Ty" towarzyszyło wiele gier i zabaw. Na tegoroczny finał organizowany przez NSP Bliżej Dziecka w Świdnicy odpowiedziała tylko Szkoła Podstawowa nr 6.  Wspólnie przedstawiciele dwóch szkół spotkali się na podsumowaniu kilkumiesięcznej akcji charytatywnej, rozstrzygnięciu konkursu plastycznego i wspólnych rozgrywkach sportowych. Wielkie emocje towarzyszyły zabawom sportowym "Bez barier, razem możemy więcej". Zabawy miały przede wszystkim pokazać dzieciom jak ciężko żyje się w ciemnościach. Podczas niektórych konkurencji zawodnicy mieli zawiązane oczy i korzystali z pomocy przewodników. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu prac dowolną techniką , zaś tematem przewodnim były okulary . W konkursie plastycznym, który stał na bardzo wysokim poziomie przyznano po dwa równorzędne miejsca i kilka wyróżnień. Nagrody otrzymali: I miejsce- Dominika Kałużna z SP 6 i Nikola Tyza z NSP ZSO "Bliżej Dziecka", II miejsce- Natalia Michel i Oliwia Przybylska z SP 6, zaś III miejsce- Wiktoria Pielech i Weronika Wierzbicka z SP 6. Symboliczny czek na kwotę 858,20 złotych został przekazany delegacji Świdnickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Jak poinformowali przedstawiciele związku, cała kwota zostanie przekazana na specjalistyczny sprzęt i przybory potrzebne dzieciom do nauki i zdobywania samodzielności. Koordynatorkami i pomysłodawczyniami tegorocznego konkursu były: Anna Patro i Joanna Gomułka, zaś o wystrój zadbała Aneta Wiaderna-Trusiuk.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top