Pomóż Stadzie w Książu

Pomóż Stadzie w Książu

w Aktualności/Galeria

Strażak, który ucierpiał w akcji gaśniczej Stada Książ wraca do zdrowia. Ogień pochłonął 90 ton siana. To  cały zapas karmy dla koni. Przyczyną pożaru było podpalenie lub zaprószenie ognia.

Przypomnijmy: Ogień pojawił się około południa i bardzo szybko rozprzestrzeniał się po kolejnytch elementach zabytkowej stodoły z 1879 roku. Na miejscu pojawiły się trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej. W akcji wzięło udział kilkunastu strażaków. Podczas gaszenia pożaru jednego z nich przygniotła ściana. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wewnątrz palącej się stodoły znajdowało się 70 bel siana. Pożar był tak duży, że w pewnym momencie zabrakło nawet wody. Wezwano kolejne jednostki oraz cysternę. Przyczyną pożaru mogło być podpalenie lub zaprószenie ognia.

Dziś po tragedi dyrekcja Stada Książ wystosowała specjalny apel.

"Jest to ogromna strata pod względem finansowym i historycznym, jednak na obecną chwilę najbardziej dotkliwą konsekwencją tego zdarzenia jest fakt, że siano, które pozostało w innych magazynach wystarczy koniom najwyżej na jeden miesiąc, a ostatnie lato nie sprzyjało obfitym zbiorom z łąk, wobec czego zdobycie go nie będzie rzeczą prostą. Ani tanią…Siano, które spłonęło stanowiło zapas na pół roku, stodoła była strategicznym miejscem do jego składowania, wobec czego postawienie w jej miejscu choćby wiaty jest sprawą nieodzowną. Na dzień dzisiejszy priorytetem jednak jest zdobycie wystarczającej ilości siana, stanowiącego o tej porze roku produkt deficytowy. W takiej sytuacji każdy sygnał o nadwyżkach zapasów siana będzie mile widziany, każdailość przyjęta z ogromną wdzięcznością. Na szczęście już są sygnały od chętnych ofiarować je książańskim koniom – to dowód, że Książ jest miejscem wyjątkowym i ma przyjaciół, którzy nie pozostają obojętni w krytycznych momentach".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top