Pomysł na zimowy weekend

Pomysł na zimowy weekend

w Aktualności/Galeria

Przedłużająca się zima zniechęca do wyjść z domu. Jednak warto wraz z przyjaciółmi czy rodziną wybrać się podczas weekendu na zwiedzenie Zamku Grodno z pochodnią w ręku.

Zamek jest czynny cały czas. Jednak teraz zwiedzanie zostało połączone z niespodziankami, które pozwolą przenieść się w czasie i poczuć dreszczyk emocji. – Zamek jest czynny cały czas. O każdej pełnej godzinie jest wejście z przewodnikiem. Nowością na Zamku są multimedia- relacjonuje pracownik Zamku Grodno, Łukasz Kazek. -Ich głównym celem jest przekonanie ludzi, zwłaszcza młodzieży. Dzisiaj do nich nie trafia gablota z eksponatami- to już wynalazek archaiczny. Dlatego wprowadziliśmy system dźwięków, światła i obrazu, który pozwoli przenieść człowieka w czasie- dodaje. Sprawdziliśmy. Rzeczywiście zwiedzenie dzisiejszego Zamku Grodno różni się od zwykłego spaceru po ruinach. Jeżeli zwiedzamy starą studnię, a przewodnik opowiada legendę o Turku, który kuł skałę, żeby cysternę wykonać, to nagle usłyszymy, że on dalej ją kuje. Wyraźnie słychać jak kapie woda w studni; jeśli przewodnik opowiada o przyjmowaniu dostojnych gości przez parę królewską, tak samo jak kiedyś oni usłyszymy uroczyste fanfary i trąby. Jeśli przewodnik opowiada nam, że zamek spłonął od uderzenia piorunem, to nagle- nie wiadomo skąd- rozlega się prawdziwa nawałnica z piorunami. Wszystko to przy zwiedzaniu nocnym krypt i lochów, gdy jedynym światłem jest trzymana w ręku pochodnia, wydaje się bardzo realistyczne. -Zamek już w marcu planuje otworzenie restauracji, gdzie goście będą mogli smacznie zjeść. Grodno posiada małą księgarnię, która zaciekawi niejednego kolekcjonera interesującego się projektami na terenie Gór Sowich i okolic. W księgarni można kupić wszystkie filmy dokumentalne, które pokazały się wraz z kwartalnikiem „Wiedza i życie"- Zamek w tym wypadku jest jedynym miejscem archiwalnym, gdzie teraz można je zakupić- zaznacza Łukasz Kazek.

Zwiedzanie zamku:od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, ostatnie wejście o 16:00w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00ceny biletów: normalny- 9,00 zł ulgowy- 6,00 złDo zamku prowadzą znakowane szlaki turystyczne:1. Niebieski – E-3 – Atlantyk – Morze Czarne2. Zielony – Szlak Zamków Piastowskich3. Żółty – st. PKP Wałbrzych Główny – st. PKP Świdnica MiastKarolina Gregorczyk

Zapraszamy do fotogalerii Zamku Grodno zimą

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Noc Świętojańska” pod Dzikowcem

Sprzeciw starostów

Grupa starostów, a wśród nich Krzysztof Kwiatkowski, gospodarz Powiatu Wałbrzyskiego, wystosowała list

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na
Go to Top