Ponad 3 promile miał kierowca ciężarówki

w Region

Dzielnicowi z Kudowy Zdroju zatrzymali obywatela Białorusi kierujące w stanie nietrzeźwości Tirem. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził całą naczepę pustych butelek po piwie. Gdy został zatrzymany usiłował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w zamian za odstąpienie od jego ukarania.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kudowie Zdrój otrzymali informację, że drogą krajową nr 8 porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego. Dzielnicowi w Jeleniowie zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało samochodem kierował 42-letni obywatel Białorusi. Podczas kontroli policjanci obok siedzenia kierowcy zauważyli otwartą puszkę z piwem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Obywatel Białorusi w takim stanie kierował ciągnikiem z naczepą załadowanym „po brzegi" pustymi butelkami po piwie.

Policjanci powiadomili dyżurnego i przewieźli mężczyznę do miejscowego komisariatu. Kierowca próbował jeszcze załatwić sprawę usiłując wręczyć funkcjonariuszom 200 dolarów i 50 euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Kierujący trafił do policyjnego aresztu.

Sprawca odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ale również za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Festiwal Sera

Po raz kolejny organizatorzy Festiwalu Sera w Dziećmorowicach czyli Centrum Kultury i

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top