Posprzątali Czarny Bór – foto

w Czarny Bór

Od 25 lat uczniowie i grono pedagogiczne Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze angażują się w  międzynarodową akcję „Sprzątanie Świata – Polska”.

Nauczyciele przez cały rok szkolny propagują wśród uczniów zasady dbania o środowisko naturalne, właściwej segregacji odpadów oraz stosowania ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu. Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególną uwagę przywiązuje się do działań na rzecz poszerzania świadomości ekologicznej. Uczniowie GZSz-P wzięli udział w zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania w myśl hasła ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Zostało im również powierzone specjalne zadanie. Mieli przedstawić w formie prezentacji, w jaki sposób mieszkańcy Gminy żyją zgodnie z naturą. Prace zostały zamieszczone na oficjalnej stornie gminy www.czarny-bor.pl.

– Fakt, że młode pokolenia mieszkańców Gminy zaangażowało się tak licznie w działania proekologiczne rokuje dobrze na przyszłość. Bardzo ważne jest wpojenie zasad wspólnego dbania o środowisko naturalne od najmłodszych lat. Cieszy mnie również, że dzieci i młodzież dostrzega działania proekologiczne podejmowane przez samorząd. – mówi Adam Górecki – wójt gminy Czarny Bór, podsumowując wrześniową akcję „Sprzątania Świata”. Warto również wspomnieć, że w ogólnopolską akcję na terenie gminy zaangażowali się włodarze gminy, Radni gminy, kierownicy gminnych jednostek oraz grono pedagogiczne gminnej placówki oświatowej. Celem akcji  było uporządkowanie i zagospodarowanie odpadów na terenie Masywu Trójgarbu. Poniżej zdjęcia

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top