Postrzelił dziecko ze śrutówki

w Aktualności

Strzelił dwukrotnie w kierunku 16-latka z pistoletu śrutowego. Trafił go w skroń. Swoim działaniem naraził chłopaka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Głuszycy, bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jedliny Zdrój. Mężczyzna strzelił dwukrotnie w kierunku 16-latka z pistoletu śrutowego, trafiając go w skroń. Swoim działaniem naraził chłopaka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Wyjaśnił, iż konflikt z 16-latkiem trwa od dawna. Chłopak kilkakrotnie zaczepiał jego syna. Rozmawiał z nim wielokrotnie, ale nie przyniosło ta żadnych rezultatów. 21 kwietnia 2011roku spotkali się w Jedlinie Zdrój. Gdy mężczyzna przechodził, chłopak zaczepił go w wulgarny sposób. Doszło do utarczki słownej. Gdy zabrakło argumentów, 16-latek zaczął rzucać w kierunku mężczyzny kamieniami. Ten uchylił się. Wyciągnął wtedy pistolet śrutowy, który zawsze nosił przy sobie i oddał w kierunku chłopaka dwa strzały. 16- latek uciekł. W domu, rodzicom nic nie powiedział o zajściu. Dopiero 24.04 br. matka zauważył tkwiący w skroni syna śrut. Pojechała z nim na pogotowie, potem w Komisariacie Policji w Głuszycy złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.33-latek odpowiadać będzie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top