Powalczą o "Laur Gospodarności"

Powalczą o "Laur Gospodarności"

w Gospodarka

Tylko do najbliższej środy, 12 maja, przyjmowane są zgłoszenia gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w konkursie "Laur Gospodarności", organizowanym przez Europejski Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

 Konkurs ma wyróżnić te gminy, które najefektywniej wykorzystały powierzone im zewnętrzne środki finansowe (unijne, kredyty, z Funduszu itp.). 

– Chcemy też nagrodzić najbardziej twórcze organizacje pozarządowe, proponujące najciekawsze rozwiązania z punktu widzenia korzyści dla polskiej wsi – zaznaczają pomysłodawcy imprezy. W województwie dolnośląskim, dzięki Fundacji, w ciągu 20 lat jej działalności, gminy otrzymały wsparcie w postaci dotacji i dopłat na łączną kwotę 4 555 847 zł oraz kredytów na łączną kwotę 22 363 000 zł.

Konkurs składa się z dwóch części. Pierwsza skierowana jest do gmin wiejskich i miejsko – wiejskich, które w ciągu ostatnich 5 lat przy realizacji swoich projektów rozwijających infrastrukturę techniczną lub społeczną korzystały ze wsparcia środków zewnętrznych (w tym środków Funduszu, środków unijnych, bankowych itp.). Oceniana będzie skala i ciągłość inwestycji na przestrzeni 5 lat oraz bieżąca aktywność gminy. Gminie, która najefektywniej wykorzystała powierzone jej środki zostanie przyznany „Laur Gospodarności".Dodatkowo, z okazji 20-lecia Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, zostanie przyznany „Laur Gospodarności", wyróżniający gminy, które w sposób aktywny korzystały ze wsparcia finansowego EFRWP od czasu jego powstania.

Druga część konkursu – prowadzona pod hasłem „Inspirujący projekt roku" – adresowana jest do organizacji pozarządowych, które realizują przedsięwzięcia we współpracy z władzami gminy oraz innymi podmiotami, w tym innymi organizacjami pozarządowymi, działającymi na terenie gminy. Ta część konkursu ma zwróci uwagę na to, że aktywność i współpraca między różnymi instytucjami i podmiotami lokalnymi mają kluczowe znaczenie dla rozwoju lokalnych społeczności.Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top