Powalczy o europarlament

Powalczy o europarlament

w Polityka

W kuluarach już od dłuższego czasu mówiono o trzech nazwiskach: Haliny Szymiec – Raczyńskiej z Dzierżoniowa, wicewojewody Ewy Mańkowskiej z Wrocławia i Stanisława Rakoczego z Opolszczyzny. Faworytką okazała się posłanka Halina Szymiec – Raczyńska i to ona z jedynki będzie ubiegać się o mandat europosła podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

– Jestem lekarzem i pracuję normalnie w swoim zawodzie. Będąc wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Zdrowia zorientowałam się, że borykamy się z wprowadzeniem dyrektyw unijnych do polskiego porządku prawnego, jeżeli chodzi o służbę zdrowia. Do tej pory wśród europarlamentarzystów nie ma lekarza – osoby, która zna problemy służby zdrowia, zna legislację. Europejskie prawo regulujące zagadnienia ochrony zdrowia powstaje bez udziału polskich europarlamentarzystów. Żaden z nich nie jest przygotowany do merytorycznej dyskusji i tworzenia propozycji legislacyjnych. Jeżeli uzyskam mandat europosła będę miała wpływ na to, w jaki sposób tworzone są wszelkie dyrektywy dotyczące również Polski. Może wówczas nie będzie takich historii, że Polska nie może wdrożyć od 2006 roku 3 dyrektyw unijnych, za co grożą jej bardzo wysokie kary finansowe. Jestem nie tylko lekarzem, ale i menadżerem służby zdrowia, dlatego moja obecność w Europarlamencie może pomóc w tworzeniu i wdrażaniu ustaw, które nie byłyby potem trudne do wprowadzenia ich do naszego porządku prawnego – tak swoją kandydaturę argumentuje Halina Szymiec- Raczyńska.

Halina Szymiec – Raczyńska jest nie tylko lekarzem ze stopniem doktora nauk medycznych, ale też menadżerem służby zdrowia. Zajmowała się nie tylko pracą w ramach swojej specjalizacji, ale od lat realizuje dziesiątki programów profilaktycznych i edukacyjnych, co jest kluczowe dla ochrony zdrowia. W swoim dorobku poselskim ma opracowane założenia reformy polskiego systemu opieki zdrowotnej. To niepolityczne, a biznesowe opracowanie rozwiązań wydajności opieki zdrowotnej. Opracowane przez posłankę założenia, do dziś leżą w szufladzie Ministra Zdrowia i czekają na jego przychylność.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top