Powrót sukiennic do Świdnicy

Powrót sukiennic do Świdnicy

w Region

Sukiennice świdnickie z ośmioma kramami stylizowanymi na historyczne z dojściem do dziedzińca z odbudowywaną wieżą ratuszową, mogą powrócić na swoje miejsce w bloku śródrynkowym na parterze kamienicy Rynek 39-40. Przetarg na najemcę 124- metrowego lokalu ruszył. Zwycięzca przetargu może liczyć na zwolnienie  z czynszu nawet przez 4 lata.

–  Budynek, w którym pojawiły by się sukiennice powstał w latach 70-tych. Dokładnie w tym miejscu, gdzie kiedyś istniały tak zwane kamery, czyli kramy sukiennicze. Chcielibyśmy, by namiastka sukiennic wróciła do Świdnicy. Na parterze kamienicy jest wolny lokal, więc jest na to szansa. Jeśli pomysł się sprawdzi, może być wykorzystany również w innych lokalizacjach – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. Ogłoszony został przetarg, który ma pomóc w znalezieniu najemcy ponad 124-metrowego lokalu. Po zaaranżowaniu wejść w nowym miejscu zostanie stworzony naturalny dostęp do ośmiu kramów stylizowanych na historyczne.

– To doskonałe miejsce, gdzie swoje dzieła mogą sprzedawać artyści, rękodzielnicy, czy też sprzedawcy wyrobów regionalnych. Zmiana lokalizacji wejścia od zewnętrznej i wewnętrznej strony budynku stworzy dodatkowe dojście do dziedzińca z odbudowywaną wieżą ratuszową. Tam planujemy nie tylko nową aranżację placu, ale też remont elewacji budynków. Wspólnie z prywatnym inwestorem możemy stworzyć naprawdę klimatyczne i nowe miejsce – uważa Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. Wkrótce miasto ogłosi przetarg, który ma wyłonić przyszłego najemcę lokalu w Rynku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Wakacje z Centrum Kultury

Szaleństwo w Śląskim Wesołym Miasteczku, tańce w Indiańskiej Wiosce, spotkanie z gigantycznymi
Go to Top