Powstrzymać Rozwój

Powstrzymać Rozwój

w Sport

Choć trener Jerzy Cyrak chwalił swój zespół za mecz z Rakowem Częstochowa, to jednak wyjazd Górnika pod Jasną Górę nie przyniósł naszym choćby punktu. Już w sobotę biało-niebiescy staną przed drugą w tym roku szansą na poprawienie mizernego dorobku, o godzinie 13.00 nasi zmierzą się z Rozwojem Katowice.

Mimo porażki postawa wałbrzyszan mogła napawać optymizmem, co jest ważne w kontekście jutrzejszego pojedynku i dalszej walki o utrzymanie w II lidze. Walki niezwykle długiej i męczącej, gdyż po spotkaniu z Rakowem nasza strata do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli wzrosła aż do 8 punktów. W porównaniu z ubiegłotygodniową potyczką do składu Górnika powróci Marcin Orłowski i to jest dobra wiadomość, gdyż w Częstochowie gościom wyraźnie brakowało armat pod bramką miejscowych. Nasz sobotni rywal w kiepskim stylu rozpoczął tegoroczne zmagania. Katowiczanie przegrali u siebie ze Stalą Stalowa Wola aż 1:5, co może dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż do przerwy Rozwój prowadził 1:0. Mimo zaskakującej przegranej zespół ze stolicy Górnego Śląska nadal liczy się w rywalizacji o awans do I ligi, gdyż do lidera z Kluczborka traci jedynie 3 „oczka". Wałbrzyszanie nie mogą się jednak przestraszyć znacznie wyżej notowanego przeciwnika. Na tym etapie sezonu i z dotychczasowym dorobkiem chłopcy Cyraka muszą zacząć gromadzić punkty. Wystarczy bowiem jeszcze jedna lub dwie porażki i spadek do III ligi stanie się faktem. Sobotnie spotkanie na stadionie 1000-lecia rozpocznie się o godzinie 13.00, ale zanim udamy się na obiekt przy ulicy Ratuszowej warto zaznajomić się z oficjalnym komunikatem klubu, którego treść znajduje się poniżej.

„W rundzie wiosennej będą zmiany na stadionie, które wiążą się między innymi z oddaniem do użytku zadaszonej trybuny od strony basenu. Pierwszy mecz będzie miał ograniczenie do 999 osób, które będziemy mogli wpuścić na stadion, a miejsca dostępne będą właśnie na nowo otwartej trybunie od strony basenu oraz sektor C po przeciwnej stronie boiska. Zamknięte zostaną sektory A, B i D. Wejście na sektor C bez zmian, natomiast na nową trybunę wejście przez mostek od ulicy Ratuszowej. Nie ma możliwości wejścia na stadion z parkingu przy basenie, w związku z tym prosimy parkować tak jak dotychczas, za boiskami sztucznymi. Kasy otwarte od godziny 11.00, bilety w cenie 10 złotych i 5 złotych – ulgowy".

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top