Pożar składowiska ugaszony

Pożar składowiska ugaszony

w Region

Dzisiaj w godzinach porannych formalnie zakończono akcję po pożarze, który wybuchł w niedzielę na terenie składowiska odpadów w Sulisławicach pod Świdnicą.

Dzięki sprawnej i ofiarnej akcji strażaków oraz współpracy z pracownikami Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów (właściciel wysypiska) pożar udało się opanować i ugasić bardzo szybko, mimo że w wielu przypadkach pożary wysypisk trwają nawet dwa tygodnie. Dziś składowisko funkcjonuje normalnie. W Sulisławicach ogień sięgnął ok. pół metra w głąb składowiska, co według specjalistów nie stworzyło zagrożenia dla tzw. dolnej warstwy izolacyjnej, która chroni glebę. Mimo, że wczorajsze kłęby dymu, które pojawiły się w I fazie pożaru wyglądały groźnie, to w opinii służb biorących udział w akcji, przeważały kłęby pary wodnej, będące efektem prowadzonych działań gaśniczych. Zgodnie z procedurami sprawę pożaru i jego oddziaływania na środowisko zbada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top