Pozdrowili przyszłe pokolenia

Pozdrowili przyszłe pokolenia

w Region

Tłumy mieszkanców Świebodzic przyszły na rynek, aby wykonać wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Fotografia zostanie zabezpieczona i umieszczona w tzw. kapsule czasu czyli kuli wieńczącej ratuszową wieżę. Kula już za kilka dni powróci na swoje miejsce, by wraz z nową zawartością czekać na kolejne otwarcie za 100 lub więcej lat.

Godzina wykonania zdjęcia została początkowo ustalona na 12.00, jednak po licznych telefonach mieszkańców, proszących o zmianę terminu, władze miasta przesunęły wydarzenie na 16.30. Zdjęcie wykonane zostało z dachu jednej z kamienic, znajdującej się naprzeciwko ratusza. Autorami byli Adrian Sitko a także Adam Rubnikowicz, znany pasjonat dziejów miasta. Tadeusz Rubnikowicz utrwalał wszystko kamerą. Na Rynek przyszli mieszkańcy w różnym wieku, pojawił się nawet jeden sympatyczny kundelek; było sporo młodzieży – jedna z grupek przyniosła zabawny transparent: „Mamo, I"m here". Wszyscy pomachali do obiektywu a fotografowie wykonali kilka ujęć. Najlepsze zdjęcie zostanie umieszczone w historycznej kapsule wraz z pozdrowieniami osób znajdujących się na fotografii. Każdy bowiem mógł wpisać się na specjalnie przygotowanych w tym celu kartkach ( oczywiście wiecznym piórem), a kartki te także trafią do kapsuły.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top