Praca dla mieszkańców powiatu

w Aktualności

Przez sześć miesięcy 2012 roku w ramach robót publicznych zostanie w powiecie zatrudnionych 119 osób. Najwięcej pieniędzy na ten cel trafi do Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc, gdyż w tych gminach jest najwięcej bezrobotnych.

Starosta wałbrzyski Robert Ławski, po zasięgnięciu opinii przez Powiatową Radę Zatrudnienia, zatwierdził na rok 2012 przyznanie środków na prace publiczne w powiecie. Łącznie na ten cel zostanie wydanych ponad 1.200 000 zł. Główne kryterium przydziału stanowiła liczba bezrobotnych w danej gminie powiatu. Najwięcej pieniędzy przyznano gminie Wałbrzych – ponad 600 000 zł, dzięki czemu przez okres 6 miesięcy zostanie zatrudnionych 60 osób; kolejna jest gmina Boguszów-Gorce, gdzie trafi ponad 181 000 zł na zatrudnienie 18 bezrobotnych. 9 osób zostanie zatrudnionych w Głuszycy, po 6 w Walimiu i Mieroszowie, po 4 w Czarnym Borze i Jedlinie Zdroju, a w gminach o najmniejszym wskaźniku bezrobocia, tj. w Szczawnie-Zdroju i Strych Bogaczowicach, przewidziano zatrudnienie dla 3 osób w ramach robót publicznych.

Roboty publiczne są organizowane dla osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy, w tym m.in. dla bezrobotnych powyżej 50 roku życia, czy też bez kwalifikacji zawodowych bądź samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 18-go roku życia. Osoby te zostaną zatrudnione w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy przy wykonywaniu prac organizowanych przez gminy i organizacje pozarządowe, a także spółki wodne i ich związki, jeśli prace są dofinansowane ze m.in. ze środków samorządu terytorialnego lub budżetu państwa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Przystanek kolejowy Dzikowiec

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków
Go to Top