Praca dla studentów

Praca dla studentów

w Gospodarka

Minimum 8,50 euro na godzinę za pracę w przemyśle, hotelarstwie, gastronomii lub 7,90 euro w rolnictwie – tyle mogą zarobić studenci, podczas wakacyjnej pracy w Niemczech. Właśnie trwa rekrutacja zainteresowanych. Trzeba się pospieszyć, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do 12 stycznia 2016 r., a liczba miejsc jest ograniczona.

Studentów do pracy podczas wakacji szukają niemieccy pracodawcy, a rekrutację prowadzi Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. – Oferta od lat kierowana jest do Polski z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn i już bardzo wielu studentów z niej skorzystało. O pracę mogą się ubiegać wszyscy studenci uczelni wyższych, którzy deklarują znajomość języka niemieckiego oraz gotowość do podjęcia pracy przez minimum 2 miesiące. Pracodawcy niemieccy najczęściej oferują pracę w rolnictwie, przy porządkowaniu budynków, w hotelarstwie i gastronomii (w tym w sieciach np. McDonald"s), a także pojawiają się propozycje prac w przemyśle. Co ważne kandydaci sami mogą wybrać branże, w których chcieliby pracować – mówi Małgorzata Kociuba, koordynator Zespołu ds. Eures w DWUP. Zatrudnienie może znaleźć w sumie 100 studentów z Polski, w tym 9 z Dolnego Śląska. W przypadku niewykorzystania limitu przez któryś z regionów szanse na zatrudnienie będą mieć Dolnoślązacy. Tak też było w latach poprzednich.

Szczegółowe informacje (warunki zatrudnienia, wymagania stawiane kandydatom oraz dokumenty potrzebne do rekrutacji) są dostępne na stronie www.eures.dwup.pl. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane są do 12 stycznia 2016 r. Więcej informacji można uzyskać u doradcy EURES – Magdalena Wieczorek, tel.71/ 39-74-310, magdalena.wieczorek@dwup.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top