Pracodawcy podsumowali rok

Pracodawcy podsumowali rok

w Gospodarka

Ponad 100 pracodawców uczestniczyło w seminarium w Zamku Książ pt. „Dialog społeczny na Dolnym Śląsku – rozwiązania dla lokalnych pracodawców".

Spotkanie w Zamku Książ było również okazją do podsumowania zakończonego projektu unijnego przez Sudecki Związek Pracodawców. Blisko 340 uczestników spotkań konsultacyjnych, 30 zgłoszonych uwag do projektu RPO 2014-2020, 4 skonsultowane stanowiska przesłane do decydentów i liderów opinii, liczne wystąpienia plenarne – to efekty zakończonego właśnie projektu finansowanego z EFS. W spotkaniach w regionie uczestniczyli w formie prelegentów i panelistów przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z Departamentu Rozwoju Regionalnego.

Eksperci związku podczas konsultacji społecznych zgłosili najwięcej ze wszystkich regionalnych organizacji biznesu – bo aż 30 uwag i postulatów do projektu Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2014 -2020. W trakcie projektu udało się wypracować 4 stanowiska, w tym jedno dotyczące współpracy transgranicznej z pracodawcami z Republiki Czeskiej. W czasie realizacji projektu do Sudeckiego Związku Pracodawców przystąpiło ponad 60 nowych firm. – Cieszę się, że Sudecki Związek Pracodawców tak mocno i profesjonalnie zaangażował się w prace merytoryczne nad nową perspektywą finansową na lata 2014-2020. Zależy nam na tym, aby na Dolnym Śląsku tworzyć odpowiedni klimat do współpracy z partnerami społeczno-gospodarczymi – podsumował podczas spotkania w Zamku Książ dr Jerzy Tutaj.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top