Pracowały bez zezwolenia

Pracowały bez zezwolenia

w Region

Cztery Ukrainki pracujące nielegalnie przy zbiorze truskawek w gospodarstwie rolnym zatrzymali w Sienicach funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku.

W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że cudzoziemki na terytorium RP wjechały na podstawie własnych paszportów oraz zamieszczonych w nich polskich wiz, nie posiadały jednak pozwolenia na wykonywanie pracy na terenie naszego kraju. Kobiety zostały zatrzymane na podstawie art.101 ustawy o cudzoziemcach w związku z naruszeniem art.88 ust.1 pkt 2 tejże ustawy oraz art. 120 ust.2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Po przeprowadzeniu czynności w sprawie Komendant Placówki SG w Kłodzku wydał wobec zatrzymanych decyzje administracyjne zobowiązujące je do opuszczenia terytorium RP w terminie 7 dni, natomiast wobec pracodawcy toczy się postępowanie w związku z naruszeniem art.120 ust.1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top