Pracownicy będą składać pozwy

Pracownicy będą składać pozwy

w Gospodarka

Ponad 50 pracowników firmy Gryphon i Porta skorzystało z pomocy radcy prawnego Urzędu Miejskiego oraz przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. Podczas spotkania nie kryli swojego niezadowolenia z zaistniałem sytuacji. – Nie otrzymaliśmy naszych świadectw zatrudnienia. Nie możemy się przez to nawet zarejestrować w urzędzie pracy – mówili w rozmowie z naszymi dziennikarzami.

To kolejne spotkanie, które poprzedziły niedawne zgłoszenia pracowników, że w firmie dzieje się źle. – Nic nie wskazywało na to, że tak się to skończy. Gdy przyszedłem do pracy mistrz poinformował mnie, że dzisiaj nie pracujemy. Dzień później otrzymałem smsa, abym znów nie przychodził do pracy – opowiada jeden z mężczyzn. – Czy zdarzały się już wcześniej podobne sytuacje? – pytamy. – Tak odpowiada. – Podobnie jak płacenie w ratach. Tłumaczono nam wówczas, że to ze względu na kryzys – dodaje po chwili. Głównym problemem pracowników jest fakt, że nie otrzymali świadectw pracy, co nie pozwala im na otrzymanie zasiłku dla bezrobotnych. Drugim problemem jest niepewność w otrzymaniu zaległego wynagrodzenia. Wielu pracowników korzystając ze wskazówek radcy prawnego i specjalistów inspekcji pracy podjęło decyzję o złożeniu pozwu do sądu pracy w sprawie zaległego wynagrodzenia oraz będą uzupełniać swoje wypowiedzenia o zapis żądania wydania świadectwa pracy. Chodzi o grupę około 100 osób. Swoje wsparcie obiecała również posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która w spotkała się z pracownikami.

Także w piątek, 17 stycznia odbyło się spotkanie Prezydenta Świdnicy z prezesem firmy Gryphon. Do spotkania doszło niezwłocznie, po tym, jak prezydent uzyskał informację o problemach pracowników. Po spotkaniu z prezydentem prezes firmy Gryphon oświadczył, że priorytetowo potraktuje sprawy pracowników. Równocześnie do powyższych działań w ostatnich dniach prezydent Wojciech Murdzek przekonuje innych inwestorów, którzy działają w strefie, a zatrudniają nowe osoby, by skorzystali w pierwszej kolejności – przede wszystkim – właśnie z pracowników firm Porta i Gryphon.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top