Prawica walczy o aquapark

Prawica walczy o aquapark

w Region

Likwidacja Inwestycji Świdnickich została wstrzymana. Radni z Prawicy Rzeczpospolitej postanowili wykorzystać możliwości jakie daje statut miasta i organizują obywatelski projekt uchwały, który miałby cofnąć decyzję o rozwiązaniu spółki.

Miało być referendum, jednak radni z prawicy zrezygnowali z tego pomysłu i postanowili wykorzystać możliwości jakie daje statut miasta. Pod obrady Rady Miasta może trafić  obywatelski projekt uchwały uchylający uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie Inwestycji Świdnickich. Projekt potrzebuje dwustu podpisów mieszkańców miasta i na chwilę obecną jest ich znacznie więcej. Samych internautów popierających działanie jest niemal sześciuset.  –  W sytuacji gdy Gmina Miasto Świdnica poniosła istotne wydatki z przygotowaniem realizacji inwestycji, do której spółka została powołana, tak daleko idąca ingerencja w byt prawny spółki musi być uznana jako działanie nie mające uzasadnienia dla racjonalnego gospodarowania mieniem przez prezydenta Świdnicy dla mieszkańców miasta. Mieszkańcy – wnioskodawcy oczekują, że utrzymanie w dotychczasowej formie prawnej funkcjonowania spółki doprowadzi do zrealizowania przez miasto tak oczekiwanej budowy aquaparku – czytamy w uzasadnieniu. Projekt budowy parku wodnego miałby być znacznie tańszy. Prezes spółki ma przekonać mieszkańców, że Świdnicę stać na taką inwestycję. Chwilowo prezydent Świdnicy wstrzymuje się z decyzją o likwidacji Inwestycji Świdnickich, do momentu gdy radni nie postanowią czy przyjąć projekt obywatelski.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top