Prezydent RP odwiedził Wałbrzych - foto

Prezydent RP odwiedził Wałbrzych – foto

w Aktualności/Galeria

Było o górnikach i przemyśle. Nie zabrakło również ciepłych słów dotyczących rozwoju Wałbrzycha. Prezydent Bronisław Komorowski zakończył wizytę w naszym regionie.

Pierwszym celem wizyty była Stara Kopalnia. – Dzisiaj Wałbrzych w dalszej części jest doświadczany przez historię Oprócz czasów świetności, kiedy był przemysł, każdy kolejny etap związany był z jakimiś zmianami. Trzeba się do nich dostosowywać….Patrzę na górników i myślę sobie, że nostalgią, ale zarazem radością patrzycie na swój były warsztat pracy. Pewnie nie był tak zadbany jak dzisiaj, ale mam nadzieję, że macie satysfakcję z tego, że jest to element utrwalenia nie tylko waszej pracy, ale całego górniczego miasta. To opowieść, która będzie trwała. Wałbrzych szuka nowych szans i je znajduje. Chociażby w strefie ekonomicznej. Niektóre rozdziały trzeba zamykać w mądry sposób. Tutaj tak to zrobiono, gdy patrze na ten obiekt – mówił Prezydent RP. Po odwiedzeniu kopalni pojechał do fabryki Toyoty. Tam zwiedził halę Kuźni, w której produkowane są koła zębate, korbowody i wały korbowe do skrzyń biegów i silników produkowanych w Wałbrzychu oraz silników wytwarzanych w fabrykach Toyoty w Jelczu-Laskowicach i Deeside (Wielka Brytania). – Wałbrzych robi gigantyczne wrażenie zarówno jeśli chodzi o postęp w odtwarzaniu życia miasta jak i jeśli chodzi o odtwarzanie źródeł tej energii, które zawsze miasto zyskuje wtedy, jeżeli są miejsca atrakcyjnej pracy i nowoczesnego rozwoju. Takim miejscem-takim źródłem dla Wałbrzycha są zakłady Toyoty” – pokreślił podczas wystąpienia w fabryce Prezydent Komorowski. – Dzisiaj jestem również pod wrażeniem nowoczesności tej produkcji, rozmachu tej produkcji, która obsługuje nie tylko Polskę ale także wiele innych zakładów Toyoty na świecie. – dodał Prezydent RP.

W tym samym czasie Pani Anna Komorowska spotkała się przedstawicielami Klubu Wolontariusza PoMOC Z TOYOTY, który zrzesza ponad 400 pracowników fabryki i do tej pory zrealizował już na rzecz lokalnej społeczności ponad 100 akcji pomocy. – Bardzo się cieszę, że wolontariusze z Toyoty zachęcają do wspólnych działań także pracowników współpracujących firm i uczniów szkół. – powiedziała podczas spotkania pani Anna Komorowska. Poniżej zdjęcia

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top