Prezydent zwiększył wydatki na telefony w budżecie miasta

Prezydent zwiększył wydatki na telefony w budżecie miasta

w Aktualności

Najprawdopodobniej ponad 20 tysięcy złotych będzie musiał zapłacić za ostatni miesiąc za rachunek telefoniczny, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Tymczasem w ubiegły piątek, 14 października wydał zarządzenie (1238/2011 – red) w sprawie zmiany dochodów i wydatków budżetu Miasta Wałbrzycha na 2011 rok. W dziale 750 – Administracja publiczna: dokonuje przeniesienia wydatków między paragrafami w ramach rozdz. 75023 – Urzędy gmin (miast i miast na prawach powiatu). Konkretnie zmniejszenia wydatków na zakup dostępu do internetu, materiałów, wyposażenia, ekspertyz i analiz oraz zwiększenia opłat za telefony komórkowe i badania profilaktyczne pracowników. Na opłaty z tytułu zakupu usług telekomunikacyjnych świadczonych w ruchomej publicznej sieci telefonicznej przeznacza …. 22 tysiące 700 złotych więcej ( tutaj link http://bip.um-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=8219&str=1 ).  Zbieg okoliczności?

W urzędzie miejskim ach huczy od plotek. – Szełemej dostał rachunek za ostatni miesiąc w wysokości ponad 20 tysięcy złotych – słychać w kuluarach. Zatem sprawdzamy. – Ile wyniosły rachunki za telefon komórkowy prezydenta Romana Szełemeja za ostatnie trzy miesiące?Proszę o przedstawienie kosztów z rozbiciem na poszczególne miesiące: lipiec, sierpień i wrzesień – piszemy w pierwszym zapytaniu. – Średni koszt usługi związanej z użytkowaniem telefonu komórkowego Prezydenta Romana Szłemeja z ostatnich 3 miesięcy ( 26.05 – 20.08) wynosi ok. 600 złotych. Ostatnia faktura za okres 21.08 – 20.09 jest weryfikowana – czytamy w odpowiedzi jego asystentki. To nas nie satysfakcjonuje. Idziemy za ciosem. „ Proszę jednak o podanie kwoty rachunku za okres 21.08 – 20.09 oraz wyjaśnienie, co rozumie Pani przez zwrot , że faktura jest "weryfikowana". Domniemam, że rachunek trzeba będzie opłacić, a dopiero następnie "weryfikować" czy kwota została poprawnie naliczona (przypuszczam, że to bowiem ma Pani na myśli pisząc "weryfikowana"- chyba, że się mylę, to proszę mi pisemnie wyjaśnić. Proszę o pilną odpowiedź na pytanie: Ile konkretnie wyniósł rachunek za telefon komórkowy Prezydenta w okresie 21.08-20.09 2011 r." – piszemy w kolejnej korespondencji z ratuszem. Odpowiedź powala. – Faktura, za ostatni miesiąc opiewa na wysoką kwotę. Pan Prezydent był bardzo zaskoczony wysokością tego rachunku. Niezwłocznie zwrócił się do operatora celem wyjaśnienia przyczyny takiej wartości rachunku. Pan Prezydent uważa, że rachunek za telefon wykorzystywany do celów służbowych nie powinien być tak wysoki. Po uzyskaniu informacji potwierdzającej wysokość rachunku i ustalającej przyczyny tej wartości Prezydent deklaruje pokrycie części tego rachunku z własnych środków. Zaznaczam, że rachunek nie jest opłacony tylko zwrócony do operatora celem wyjaśnienia" – czytamy w kolejnym mailu. Pan Prezydent uważa, że rachunek za telefon wykorzystywany do celów służbowych nie powinien być tak wysoki.? Chyba nie on jeden. My również. Podobnie jak każdy wałbrzyszanin i osoba, która słyszy tę informację.

W okresie, którego dotyczy rozliczenie Roman Szełemej był m.in na wakacjach w Chorwacji. Sprawdzamy w internecie. Telefon w Erze. – W Chorwacji używałem sieć T-Mobile podobnie w Austrii jak wracałem przykładowe koszty: rozmowa z CHorwacji czas 3,13minut – koszt 19,61zł. Brutto" – pisze jeden z internautów. Prezydent Roman Szełemej korzysta rzekomo z sieci Plus-a. Strona operatora. „1 strefa czasowa – netto 4.82 zł, brutto 5.93 zł. Za każdego sms-a 1,23 złotych brutto. Internet – 100 KB/4,92 brutto. Czy zatem to było przyczyną tak wysokiego rachunku prezydenta Romana Szełemeja? Nie wiemy, ale żądamy, aby rozliczył się z tego, co do złotówki. Nie musi tego robić na przykład Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. On za rachunki płaci z własnej kieszeni. – Prezydent Świdnicy najpierw wystąpił o zmniejszenie limitu na rozmowy telefoniczne w ramach oszczędności, a ostatecznie w połowie czerwca 2010 r. zrezygnował ze służbowego abonamentu. Obecnie korzysta jedynie z aparatu służbowego, karta SIM jest prywatna – informuje jego rzecznik. Aż miło się słucha. W Świdnicy władze nie mówią głośno o oszczędnościach na konferencjach prasowych. Po prostu to robią. Sprawdzamy powiat wałbrzyski. Tu rachunek wszystkich osób, które dysponują służbowymi telefonami komórkowymi wynosi około 23 tysiące złotych. Ale rocznie…

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top