Program wyborczy Anny Zalewskiej

Program wyborczy Anny Zalewskiej

w Aktualności

Jedna z najaktywniejszych posłanek na Dolnym Śląsku. Skutecznie zabiegająca o sprawy i ludzi. Była tam, gdzie jej potrzebowali. Wspierała prawnie i organizacyjnie protestujących przeciwko lokalizacjom elektrowni wiatrowych, przeciwstawiała się prywatyzacji szpitali (np. "Latawca" w Świdnicy), interweniowała w sprawie budowy obwodnic na terenie byłego województwa wałbrzyskiego. Reagowała widząc nieprawidłowości czy to w zarządzaniu Wałbrzychem, czy przy realizacji projektów unijnych, czy też w spółkach Skarbu Państwa.

Posłanka Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości po raz drugi ubiega się o parlamentarny mandat. Chcę, aby samorządowcy oraz politycy z Wałbrzycha i Świdnicy połączyli siły i stworzyli program rozwoju tego regionu. – To ciężka praca, ale możliwa do wykonania. Deklaruję współpracę z każdym. Bez względu na to czy będe w opozycji czy koalicji rządzącej – mówi Anna Zalewska. A czym zajmie się posłanka Anna Zalewska w najbliższej kadencji? Program wyborczy Anny Zalewskiej, która jest dwójką na liście PiS poniżej

Pomoc społeczna

Zmianami ustawowymi zachęcającymi do powstawania rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, Rozwiązaniami systemowymi dążącymi do zwiększenia pracowników socjalnych zajmujących się osobami wykluczonymi społecznie lub potrzebującymi pomocy.

Oświata

Pozostawieniem decyzji o wysłaniu 6-latków do szkół rodzicom, Powrotem do bezpłatnego drugiego kierunku studiów, Przywróceniem stypendiów naukowych dla najzdolniejszych studentów, Dostosowaniem szkolnictwa zawodowego do rynku pracy.

Zdrowie

Stworzeniem sieci szpitali publicznych, Likwidacją Narodowego Funduszu Zdrowia, Przepisami umożliwiającymi obniżenie ceny leków.

Gospodarka

Realizacją pakietu klimatyczno-energetycznego w zgodzie z interesem polskich przedsiębiorstw, "Oddaleniem" elektrowni wiatrowych od zabudowań, Monitorowaniem wydatkowania funduszy europejskich, szczególnie dotyczących inwestycji infrastrukturalnych, Wspieraniem budowy obwodnic w byłym województwie wałbrzyskim, Zwiększeniem środków na aktywizację bezrobotnych, Wsparciem niepełnosprawnych na rynku pracy, Zatrzymaniem prywatyzacji strategicznych spółek Skarbu Państwa, Wyrównaniem dopłat unijnych dla rolników, Opóźnianiem wejścia Polski w strefę Euro.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał
Go to Top