Projekt dla „starszaków" z Głuszycy

Projekt dla „starszaków" z Głuszycy

w Gospodarka

„Moje hobby, moja praca" to nazwa projektu przygotowanego przez Fundację Wałbrzych 2000 dla mieszkańców gminy Głuszyca. Partnerem projektu jest Urząd Miejski w Głuszycy, a środki na jego realizację Fundacja pozyskała w drodze konkursu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowego wkładu publicznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Do udziału w projekcie, który będzie realizowany od 1 lipca do 30 września 2011 r. Fundacja zaprasza mieszkańców gminy Głuszyca, panie i panów, niezatrudnionych i nieaktywnych zawodowo, a zainteresowanych zdobyciem nowych umiejętności. Udział w projekcie jest bezpłatny. W ramach projektu uczestnicy ukończą kurs kosmetyczny ze specjalizacją stylizacja paznokci, wezmą udział w warsztatach filcowania, podczas których nauczą się wykonywać z własnoręcznie filcowanej wełny biżuterię i modne dodatki. W trakcie kursu komputerowego poznają zasady obsługi komputera i internetu oraz w jaki sposób sprzedawać swoje wyroby w globalnej sieci. Warsztaty psychologiczno-doradcze przygotują uczestników do poruszania się po rynku pracy w poszukiwaniu ofert, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych i atrakcyjnej autoprezentacji. Projekt zakończy się wystawą prac wykonanych podczas warsztatów filcowania, której wernisaż zaplanowano pod koniec września w Głuszycy.

– To już nasz czwarty projekt dla mieszkańców gminy Głuszyca – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezes zarządu Fundacji Wałbrzych 2000. -Wiemy, jak trudna jest sytuacja na rynku pracy osób, które ukończyły 50 lat oraz jak ważne jest dla nich zdobycie nowych umiejętności i podniesienie własnej wartości. Dlatego wspólnie z władzami samorządowymi Głuszycy tym razem zdecydowaliśmy projekt skierować do „starszaków" – dodaje. Mieszkańców gminy Głuszyca chcących wziąć udział w projekcie zapraszamy z dowodem osobistym do siedziby Fundacji Wałbrzych 2000 (Wałbrzych, ul. Wrocławska 53) lub głuszyckiego oddziału Powiatowego Urzędu Pracy (Głuszyca, ul. Grunwaldzka 38) oraz Ośrodka Pomocy Społecznej (Głuszyca, ul. Grunwaldzka 38). Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 74 843 45 32.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top