Prokurator umorzył postępowanie

Prokurator umorzył postępowanie

w Aktualności

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował do Sądu Rejonowego w Świdnicy wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko inspektorowi Wydziału Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Przypomnijmy: Do wypadku doszło w piątek, 27 marca 2009 r. o godz. 10.01. Kierowca piętrowego autobus Neoplan wjechał w wiadukt kolejowy przy ul. Śląskiej. Autobusem podróżowało 45 dzieci, 3 opiekunów i kierowca. 34 osoby zostały przewiezione do szpitala Latawiec w Świdnicy, w tym 30 dzieci. 15 osobom pomocy udzielono na miejscu zdarzenia i zostały zabrane do domu. 19 osób po udzieleniu pomocy lekarskiej zostało wypisanych do domu.

Pracownikowi wydziału Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych starostwa powiatowego w Świdnicy zarzucono, iż w okresie od 25 kwietnia 2005r. do 5 września 2008r. nie dopełnił w sposób właściwy ciążącego na nim obowiązku sprawowania nadzoru i analizy istniejącej organizacji ruchu w zakresie bezpieczeństwa ruchu oraz przeprowadzania kontroli dróg m.in. w zakresie prawidłowości zastosowania, wykonania, funkcjonowania i utrzymania wszystkich znaków drogowych. Ustalono bowiem, że nie dokonywał we wskazanym wyżej okresie kontroli wszystkich dróg powiatowych i gminnych, a jedynie niektórych z nich wybranych losowo, a w związku z tym nie zakwestionował występowania na ul. Polna Droga, Sprzymierzeńców, Śląskiej oraz Kopernika wiaduktów kolejowych o wysokości niższej niż 4,5 metra nie zawierających właściwego oznakowania w postaci powtórzonego znaku „B-16" umieszczonego nad jezdnią przy wiaduktach i znaków U9 na wiadukcie. Obowiązek prowadzenia takiej kontroli przez zarządzającego ruchem na drogach powiatowych i gminnych nie rzadziej niż dwa razy w roku, wynika bowiem z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top