Promują Michałki

Promują Michałki

w Region

Jeden z najstarszych zakładów produkcyjnych w Świebodzicach, firma Śnieżka-Invest, została laureatem tegorocznej edycji Świdnickiego Gryfa – nagrody gospodarczej, wręczanej od 2005 roku przez Prezydenta Świdnicy.

Gryf to uhonorowanie tych firm i przedsiębiorców, którzy poprzez rozwijanie swojej działalności wnoszą istotny wkład w rozwój województwa dolnośląskiego a także wzmacniają tożsamość regionalną i przyczyniają się do kreowania korzystnego wizerunku całego regionu. Świebodzicki zakład otrzymał statuetkę w kategorii "sudecki produkt regionalny" – doceniono sztandarowy cukierek, najbardziej charakterystyczne słodycze, kojarzące się chyba wszystkim ze Świebodzicami i Śnieżką – czyli Michałki. Zakład w tym roku obchodzi 70-lecie powstania. Już siedem dekad Śnieżka jest nie tylko znaczącym pracodawcą w Świebodzicach, ale także wizytówką miasta. Pyszne słodycze ze Śnieżki – a poza Michałkami w Świebodzicach powstają także znane i cenione przez konsumentów trufle, galaretki i wiele innych wyrobów – trafiają na rynki europejskie, promując polskie produkty. Samorząd stara się poprzez różne działania także promować zakład i podkreślać, że mieszkańcy są dumni ze Śnieżki. Przykładem jest chociażby zorganizowane już po raz drugi Święto Czekolady – rodzinny festyn z wieloma atrakcjami. W gabinecie burmistrza Bogdana Kożuchowicza na gości zawsze czekają świebodzickie słodycze.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top