Proza i poezja religijna

Proza i poezja religijna

w Kultura

Julia Nowakowska (kategoria gimnazjum) oraz Klaudia Kropidłowska (szkoły ponadgimnazjalne) wygrały Powiatowy Etap Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Religijnej, który zorganizowano w Zespole Szkół nr 8 w Wąłbrzychu.

Była to już XV edycja tego konkursu, organizowana corocznie z okazji Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizator eliminacji powiatowych, którym jest Zespół Szkół Nr 8, w bieżącym roku wprowadził także konkurs poezji śpiewanej. W konkursie wzięli udział w większości uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Wałbrzycha, do tego grona dołączą uczestnicy z Jedliny Zdroju i Czarnego Boru. Łącznie wystąpiło 44 uczestników, w tym 25 gimnazjalistów. W konkurencji poezji śpiewanej wzięli udział przedstawiciele 6 szkół. Uczestnicy konkursu mieli możliwość rónież obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę pt. „ Pierwsze koty za płoty". Autorami tej wystawy byli uczniowie pierwszych klas technikum o specjalności organizacji reklamy, pracujących także w kole artystycznym „Otwarte" pod kierunkiem pani Emilii Heller. 

Konkurs powiatowy był jednocześnie eliminacją do etapu wojewódzkiego, który odbędzie zie w Jaworzynie Śląskiej 28-29 października bieżącego roku.

Wyniki:

I miejsce – Nowakowska Julia – Gimnazjum Nr 6 – Wałbrzych

II miejsce – Gadowicz Michał – Gimnazjum Nr 13 – Wałbrzych

III miejsce – Sapalska Marta – Państwowa Szkoła Muzyczna – Wałbrzych

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Kropidłowska Klaudia – L O Sióstr Niepokalanek – Wałbrzych

II miejsce – Nawrocka Roksana – L O Sióstr Niepokalanek – Wałbrzych

III miejsce – Wawrzak Aleksandra – Zespół Szkół Nr 8 – Wałbrzych

W kategorii – poezja śpiewana:

I miejsce – Reutt Adrianna – L O Sióstr Niepokalanek – Wałbrzych

II miejsce – Dymarczyk Anna – Gimnazjum Nr 13 – Wałbrzych

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top