Przed nami kolejna Motohałda

Przed nami kolejna Motohałda

w Sport

Już 28-29.05.2011 po raz kolejny w Wałbrzychu zostanie rozegrana Motocrossowe Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej z cyklu CROSS COUNTRY – tym razem jako rundy dwudniowe.

Tak jak poprzednim razem zawody odbędą się w wyjątkowej scenerii wałbrzyskiej góry „Chełmiec" oraz największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław", a zawodnicy wystartują ze stadionu przy ul. Sportowej na Sobięcinie.Inicjatorem oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec" we współpracy z OSiR Wałbrzych, oraz Urzędem Marszałkowskim Dolnego Śląska.

O atrakcyjności ukształtowania terenu i wyjątkowej trasie mieli już okazję przekonać się zawodnicy startujący w poprzednich edycji imprezy. Ich wrażenia i opisy mówiły same za siebie. Większość była zgodna co do jednego: po tak ciekawej i trudnej trasie jeszcze nie jeździli. Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

Również sam start usytuowany na stadionie pełnym ludzi jest wyjątkowy i robi wrażenie. Atmosfera przypomina znane z USA zawody Supercross rozgrywane na zamkniętych obiektach. To dodatkowo motywuje zawodników do walki o każdą pozycję. Na ostatnich zawodach można było spotkać na trasie duże grupy dopingujących kibiców, którzy sprawiali, że zawodnicy byli w stanie wykrzesać z siebie jeszcze więcej energii. Ostatnie zawody obejrzało ponad 3 tys. fanów i sympatyków, którzy byli pod wielkim wrażeniem startujących zawodników. Po ostatniej imprezie, która zakończyła się dużym sukcesem pod względem organizacyjnym, medialnym i promującym region – Wałbrzych został okrzyknięty stolicą Polski w Cross Country i polskim Hell Gates – jako analogia do najtrudniejszych na świecie zawodów motocyklowych typu cross country rozgrywanych w USA w Kalifornii pod ta właśnie nazwą. W zawodach wystartuje ponad 150 najlepszych zawodników z kraju, Niemiec oraz Czech, którzy na wałbrzyskiej ziemi będą walczyć o cenne punkty w kwalifikacji generalnej sezonu Mistrzostw Polski i Pucharu Dolnego Śląska.

Na kibiców czeka mnóstwo emocji, atrakcji i na pewno spora dawka adrenaliny. Na trudnej i widowiskowej trasie będzie można zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie i popisy ekstremalnej jazdy zawodowców na motocyklach i quadach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top