Przedszkolak - botanik

Przedszkolak – botanik

w Aktualności

Kwotę 5 tysięcy złotych z „programu małych grantów" udało sie pozyskać Przedszkolu Miejskiemu w Szczawnie Zdroju. Dodatkowe fundusze posłużą do budowy specjalnego ogródka botanicznego. Dzieci będą w ten sposób poznawały nazwy i zastosowanie różnorodnych roślin oraz uczyły się ekologicznego myślenia.

Już niedługo na terenie przedszkola w Szczawnie Zdroju powstanie kolejny ogródek. Tym razem na dzieci czekać będzie specjalne ścieżka botaniczna z tablicami informacyjnymi oraz nazwami poszczególnych roślin. Ogródek będzie pełnił przede wszystkim rolę edukacyjną.- Chcemy wzbudzić w dzieciach świadomość ekologiczną, co zresztą robimy od wielu lat poprzez podobne inicjatywy. – tłumaczy Urszula Drozdowska, dyrektorka placówki. – Na grządkach zostaną nasadzone różnorodne krzewy i kwiaty, aby pokazać, że środowisko roślin, jest tak zróżnicowane, jak świat ludzi. – mówi szefowa szczawieńskiego przedszkola. Placówce udało się pozyskać dodatkowe fundusze dzięki pomocy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej z Wałbrzycha oraz restauracji Bohema, mieszczącej się w uzdrowisku.- Przedszkole otrzymało od nas 5 tysięcy złotych w ramach programu grantowego. Ma on na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy sektorem pozarządowym a biznesem. Pieniądze na tego typu inicjatywy pochodzą z projektu „Współpraca międzysektorowa – projekt na rzecz odpowiedzialnego biznesu" – tłumaczy Artur Mazurkiewicz, prezes firmy Heapmail Internet Solutions, jeden z realizatorów projektu.

Szczawieńskie przedszkole od wielu lat kładzie duży nacisk na ekologię. Oprócz powstającego ogródka botanicznego, przy placówce mieści się również ogród japoński z orientalnymi roślinami, grządki z tradycyjnymi, polskimi ziołami oraz specjalne podwórko z karmikami dla ptaków. Sfera edukacyjna i estetyczna takich działań sprawia, że w inicjatywy chętnie angażują się nie tylko pracownicy przedszkola, ale również rodzice – wolontariusze. – Wykonujemy tutaj przede wszystkim prace ogrodowe, jak nawożenie ziemi, zasadzanie roślin, czy budowanie skalników. – wymienia Arkadiusz Mucha, radny powiatu i rodzic jednego z podopiecznych przedszkola. – Łączymy zatem przyjemne z pożytecznym, gdyż chcemy, aby nasze dzieci mogły posiadać tutaj takie miejsce. – tłumaczy wolontariusz. W budowanie ogródka botanicznego włączyli się nie tylko dorośli. Rąk chętnych do pracy było znacznie więcej. Podlewaniem roślin oraz nawożeniem piasku zajmowali się również najmłodsi podopieczni szczawińskiego przedszkola.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top