Przetrwać kryzys i zainwestować

Przetrwać kryzys i zainwestować

w Gospodarka

„Jak dzięki funduszom unijnym przetrwać trudne czasy i zainwestować w kadry przedsiębiorstwa" to temat spotkania, które już 25 maja w sali witrażowej ratusza organizuje dla przedsiębiorców powiatów wałbrzyskiego i świdnickiego Fundacja Wałbrzych 2000.

Udział jest bezpłatny, a zaproszenie skierowane jest do przedsiębiorców – bez względu na wielkość firmy oraz osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą. Podczas spotkania będzie można zobaczyć prezentację rządowego pakietu antykryzysowego, dowiedzieć w jaki sposób pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej na szkolenia pracowników własnej firmy, jak zdobyć dotację (40 tys. zł) na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz – jeśli zaistnieje taka potrzeba – jak sfinansować zwolnienia monitorowane (outplacement). Swoją wiedzą i kompetencjami będą służyć przedsiębiorcom przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Powiatowego Urzędu Pracy, organizacji przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, posiadających doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Patronem medialnymi jest m.in nasz portal.

Podobne spotkania z przedsiębiorcami Fundacja Wałbrzych 2000 planuje jeszcze w Kamiennej Górze, Kłodzku i Dzierżoniowie. Są one jednym z elementów lokalnej kampanii informacyjno-promocyjnej „Dolnośląska recepta na spowolnienie gospodarcze", którą Fundacja realizuje na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Partnerami Fundacji w realizacji kampanii jest Dolnośląska Loża Business Centre Club oraz Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki. Wspomagają ją również dolnośląskiego organizacje pozarządowe.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top