Przez powiat stracili miliony?

Przez powiat stracili miliony?

w Region

Łączne straty w wysokości ponad 91 milionów złotych poniosło Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy. Miała być nowa siedziba przy świdnickim „Latawcu” i archiwum, zamiast tego jest strata ogromnych pieniędzy. Z przeprowadzonej w pogotowiu kontroli wynika, że na poniesione koszta pogotowie naraził Zarząd Powiatu Świdnickiego.

W trakcie przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że w wyniku zwiększenia kosztów realizacji projektu budowy SPZOZ, Pogotowie Ratunkowe poniosło koszty w wysokości ponad 91 milionów złotych przy zakładanych prawie 73 milionów, co daje ponad 18 milionów złotych więcej na przeprowadzenie inwestycji . Do budowy jednak nie doszło. Okazało się, iż 13 września ubiegłego roku decyzja o pozwoleniu na budowę obiektu… wygasła. W ten sposób pogotowie straciło ponad 91 milionów złotych. Z przeprowadzonej kontroli wynika, że na straty pogotowie naraził Powiat Świdnicki.-  ” Z dokumentów jednoznacznie wynika, że wykonanie projektu zlecono na podstawie trójstronnego porozumienia zawartego pomiędzy Powiatem Świdnickim, SP ZOZ Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy oraz SP ZOZ Szpital „Latawiec”. Projekt obejmował nie tylko budowę nowej siedziby Pogotowia, ale także siedziby Powiatowej Komisji Orzekania o Niepełnosprawności oraz archiwum szpitala „Latawiec”. Z realizacji projektu wycofał się Zarząd Powiatu, argumentując to brakiem środków finansowych na realizację budowy” – czytamy w sprawozdaniu z kontroli przeprowadzonej w świdnickim pogotowiu. – Mieliśmy trudności ze zdobyciem podpisu jednego z członków zarządu i to przeszkodziło w przygotowaniu dokumentów na czas- odpowiada Zygmunt Worsa, starosta świdnicki. Zespół kontrolny negatywnie jednak ocenił postawę Zarządu Powiatu i podkreślił, że dodatkowo zawarte porozumienie dotyczące realizacji projektu nie zawierało w swojej treści zapisów zabezpieczających interes Pogotowia Ratunkowego na wypadek zaistniałej sytuacji, czego konsekwencją były ogromne straty finansowe. Utracono więc ponad 91 milionów złotych na projekt, który ostatecznie nie został zrealizowany.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top