Przeżyją przygodę życia

Przeżyją przygodę życia

w Aktualności

Alpinista Paweł Janczarski, jeden z pomysłodawców projektu „Kolejny krok – reintegracja i wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin" odwiedził Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałbrzychu.

Gość spotkał się z grupą wyjeżdżającą na obóz wspinaczkowy. Instruktor przekazał niezbędną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa, a także opowiedział o swojej pasji i przebytych wyprawach. Ciekawym punktem prezentacji było zrelacjonowanie przygotowań do „Wyprawy marzeń"- zdobycia ostatniego już szczytu zaliczanego do tzw. Korony Ziemi – Mount Everest. Przypomnijmy, że spotkanie jest jednym z elementów programu „Kolejny krok – reintegracja i wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin" realizowanego przez Stowarzyszenie „Inaczej" oraz Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałbrzychu. Kolejnym, najbardziej wyczekiwanym punktem projektu, jest obóz wspinaczkowy, który odbędzie się w Lądku Zdroju w dniach 4-10 sierpnia. Wyjazd poprzedzony został eliminacjami, podczas których wyłoniono docelową grupę 14 osób.

Projekt „Kolejny krok – reintegracja i wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin" objęty został honorowym patronatem przez Wojewodę Dolnośląskiego Tomasza Smolarza, Senatora RP Wiesława Kiliana, Poseł na Sejm RP Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską, Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja oraz Burmistrza Jedliny Zdroju Leszka Orpla. Patronat medialny ma m.in. nasz portal.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top