Przyjdą zobaczyć jak głosują

Przyjdą zobaczyć jak głosują

w Aktualności

Rodzice dzieci ze szkół, które znalazły się na liście placówek przeznaczonych do likwidacji zapowiadają przyjście na sesję rady miejskiej podczas której odbędzie się głosowanie w tej sprawie. – Stawimy się w komplecie na posiedzeniu Rady Miasta dot. likwidacji szkół. Osobiście chcemy zobaczyć, jak zagłosują wybrani przez nas Radni – zapowiadają ci, którzy chcą uratować gimnazjum nr 4. Wystosowali już list do radnych gminy Wałbrzych. Poniżej jego treść.

Jako rodzice uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 4 i mieszkańcy Sobięcina wyrażamy swój SPRZECIW w sprawie planowanej likwidacji  szkoły, która skutkować będzie społecznym wykluczeniem naszej dzielnicy.

W ostatnim tygodniu grudnia 2011r. zostaliśmy poinformowani przez Prezydenta miasta o planowanej likwidacji sześciu wałbrzyskich szkół. Aż dwie z planowanych do zamknięcia placówek znajdują się w naszej dzielnicy.

Informacja ta wywołała w nas natychmiastowy sprzeciw. Jesteśmy rozgoryczeni przedmiotowym potraktowaniem uczniów PG nr 4 i PSP nr 17. Nie rozumiemy tak drastycznych kroków podjętych przez władze Wałbrzycha! Już od dawna nikt z rządzących nie interesował się tą dzielnicą! Od lat kieruje się tutaj mieszkańców innych dzielnic, którzy zalegają ze spłatą czynszu. Więźniowie, po wyjściu z aresztu, otrzymują tutaj mieszkania. Mieszkamy w dzielnicy, w której od lat dominuje bezrobocie i bieda. Na co dzień stykamy się z narastającą demoralizacją. Szkoły w naszej dzielnicy to jedyne centra wychowania i kultury!

Mamy już dość postrzegania Wałbrzycha jako miejsca korupcji, bezprawia, brudu i biedaszybów, a Sobięcina jako najgorszej z dzielnic!

 Od czasu zamknięcia kopalń władze miasta nie zrobiły nic dla naszej dzielnicy! Nie inwestuje się tu w drogi, kamienice i kulturę. (Po 8 latach zamknięcia ul. Kresowej, nareszcie w tym roku ją wyremontowano. Remont ul. Kosteckiego leżał w gestii Starostwa).Budynek po likwidacji Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych dzisiaj straszy pustostanem i zagraża bezpieczeństwu przechodniów.

 Jedynymi miejscami, w których młodzież może korzystać z Internetu, biblioteki, siłowni czy boiska do gry w piłkę jest szkoła. Nie rozumiemy, dlaczego szukanie oszczędności odbywa się kosztem dzieci i młodzieży!!!

Apelujemy do radnych, którzy nas reprezentują, o rozwagę podczas podejmowania decyzji o likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 4.

Stawimy się w komplecie na posiedzeniu Rady Miasta dot. likwidacji szkół. Osobiście chcemy zobaczyć, jak zagłosują wybrani przez nas Radni.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr
Go to Top