Przyznali stypendia rotariańskie

Przyznali stypendia rotariańskie

w Aktualności

Już 25 października po raz kolejny odbędzie się uroczyste wręczenie trzynastu stypendiów rotariańskich. Pięc z nich otrzymaj a wałbrzyszanie. Uroczystość odbędzie się w Świdnicy w Hotelu Piast – Roman o godzinie 19.00.

W tym roku do świdnicko-wałbrzyskiego klubu wpłynęło aż 78 wniosków – każdy z nich zasługujący na wyróżnienie. Niestety w związku z możliwościami finansowymi, Rotary Club na rok 2010/2011 przyznał 13 stypendiów.

 

Kluby rotariańskie na całym świecie to zespoły ludzi, którzy łączą siły, aby pomagać innym. Hasło, które im przewodzi, to „służba ponad własne interesy”. Rotary powstało w Stanach Zjednoczonych, w 1905 roku. Od tamtego czasu dynamicznie się rozrasta. Teraz w poszczególnych klubach na całym świecie działa ponad milion członków. Na czele każdego z nich stoi prezydent. Jego kadencja trwa 12 miesięcy. Prezydentem świdnicko – wałbrzyskiego jest Artur Sawrycz. Do tej pory kluprzeznaczył na pomoc ponad 1 milion złotych. To sprawia , że jest w czołówce krajowej. Pomagają różnym ludziom i instytucjom. Dotychczas wsparcie otrzymały m.in domy dziecka, hospicjum czy fundacja św Jadwigi, której rotarianie kupili windę dla osób niepełnosprawnych. W ostatnim okresie fundują stypendia dla zdolnej młodzieży. Poniżej lista tegorocznych stypendystów.

 

Szczęśliwymi stypendystami zostali: 1.Bartłomiej Obrzut- Wałbrzych- promesa Olimpiady „Talenty Informatyczne”2.Kacper Obrzut – Wałbrzych- promesa Olimpiady „Talenty Informatyczne”3.Paweł Rychel- Świdnica- Zespół Szkół Mechanicznych4.Karolina Czyż- Nowa Ruda- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych5.Michała Całkowski- Wałbrzych- Centrum Kształcenia Ustawicznego6.Emilia Chawłkowska- Wałbrzych- Centrum Kształcenia Ustawicznego7.Patrycja Pawlaszek- Wilkanów- Gimnazjum Nr. 28.Ewelina Kikta- Świdnica- Zespół Szkół Ekonomicznych9.Krystian Małecki- Wałbrzych- Zespół Szkół Nr. 110.Remigiusz Knapik- Strzegom- Zespół Szkół Ogólnokształcących11.Karina Kwapulińska- Mokrzeszów- Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego12.Kamila Tomczewska-Dzierżoniów- I Liceum Ogólnokształcące13.Jakub Subczak- Świebodzice- Gimnazjum Nr. 1

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top