Punkt Informacji Prawnej i Obywatelskiej

Punkt Informacji Prawnej i Obywatelskiej

w Aktualności

Od 7 stycznia na terenie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu działa Punkt Informacji Prawnej i Obywatelskiej. Można w nim zasięgnąć bezpłatnej pomocy specjalisty.

-Zarząd powiatu jest gotowy wynająć każde wolne pomieszczenie w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu na cele realizacji działań prospołecznych – mówi Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura. W powstałym właśnie punkcie, mieszkańcy miasta i powiatu mogą uzyskać bezpłatną pomoc prawną i obywatelską. – Choć działamy w tym miejscu dopiero do dwóch dni, to o poradę zwróciło się już do nas dziewięć osób, głównie mieszkańców Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc. Nasza dotychczasowa praktyka pokazała, że zapotrzebowanie społeczne na porady prawne i obywatelskie jest coraz większe – mówi Marek Tarnacki, koordynator projektu na terenie Powiatu Wałbrzyskiego. Projekt ten prowadzony jest przez Fundację w Służbie Wsi z Wrocławia, która od 2005 roku organizuje na terenie Dolnego Śląska biura oferujące bezpłatne poradnictwo w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Podmiot tren współpracuje z prawnikami oraz regularnie szkolonymi doradcami. Zapraszamy do punktu bezpłatnych porad prawnych do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, przy Alei Wyzwolenia 24, pok. 121 na I piętrze. Doradcy i prawnicy przyjmują interesantów od poniedziałku do piątku. W poniedziałki w godz. 11 – 15, a od wtorku do piątku w godz. 8 – 12. Informacji można też zasięgać telefonicznie pod nr tel. 608 134 831.

W Punkcie Informacji Prawnej i Obywatelskiej można uzyskać porady w sprawach.:- świadczeń socjalnych,- świadczeń z ubezpieczenia społecznego,- zatrudnienia i bezrobocia,- mieszkaniowych,- rodzinnych.Udzielane są również informacje w zakresie:- spraw konsumenckich,- stosunków międzyludzkich,- kontaktów z urzędami i sądami,- prawa pracy,-własności.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top