PZN w Głuszycy ma już 60 lat

PZN w Głuszycy ma już 60 lat

w Aktualności

Starosta Robert Ławski w imieniu mieszkańców powiatu wałbrzyskiego złożył życzenia członkom głuszyckiego i wałbrzyskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych.

– Cieszę się, że Państwo wspólnie się spotykają, że nie zamykają tylko w czterech ścianach i mogą liczyć tutaj, w tym kole, na wsparcie – mówił podczas spotkania w Centrum Kultury, starosta Robert Ławski. Na ręce prezes Bogumiły Kochanek wręczył kwiaty oraz audiobooki: – Prezent nieprzypadkowy, bowiem wszyscy wiemy, że w wśród członków koła jest osoba, która dwa razy z rzędu zdobyła najwyższe miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Na Recenzję Książki Mówionej – dodał Ławski, wskazując na Czesława Lipińskiego, obecnego na spotkaniu członka głuszyckiego koła PZN. Podczas uroczystości za pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym uhonorowano odznakami ,,Przyjaciel Niewidomych" dwie osoby: Renatę Sokołowską dyrektor głuszyckiej biblioteki oraz Danutę Grzesiak. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował zespół ,,Trubadurzy", składający się z członków wałbrzyskiego oddziału PZN.

PZN liczy w Polsce ponad 65 tys. członków i jest najbardziej reprezentatywnym stowarzyszeniem środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Pod niezmienioną nazwą „Polski Związek Niewidomych" działa od 1951 roku, stąd też w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Głuszycki oddział PZN zrzesza blisko stu członków.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top