Radni oburzeni wynikiem kontroli

Radni oburzeni wynikiem kontroli

w Region

Zarzucali mu publicznie fałszowanie dokumentów, częstą absencja w pracy, żądanie od pracowników wstąpienia w struktury PO czy zakupy w prowadzonych przez siebie sklepach. Komisja badająca sprawę ostatecznie postanowiła udzielić Rafałowi Ząbczykowi upomnienia pisemnego z wpisem do akt osobowych.

Wszystko zaczęło się od tego, iż radna Beata Moskal- Słaniewska poinformowała opinię publiczną, że jest w posiadaniu listy, z której wynika, że audiobooki, które kosztowały niemałe pieniądze cieszą się mniejszą popularnością niż twierdzi sama Lokalna Organizacja Turystyczna " Księstwo Świdnicko – Jaworskie". Rafał Ząbczyk, dyrektor LOT-u zarzucił radnej kłamstwo. Potem jednak inny radny, Robert Garstecki, przyznał, że otrzymał kilka anonimowych listów z kserokopiami, z których wynika, że Rafał Ząbczyk robił zakupy w prowadzonym przez siebie sklepie, zaś dodatkowo rzadko odwiedza swoje miejsce pracy. Komisja rewizyjna stowarzyszenia sprawdziła zarzuty i stwierdziła między innymi, że: Rafał Ząbczyk zrobił zakupy we własnym sklepie, jednak według kontroli nie doszło do naruszenia przepisów, nie stwierdzono by dyrektor LOT-u namawiał kogokolwiek do wstąpienia w struktury Platformy Obywatelskiej, zaś braki podpisów na liście obecności uznać należy za nieprzestrzeganie obowiązujących zasad zatrudnienia, nie świadczy to jednak o nieobecności w pracy. Ostatecznie zarząd postanowił udzielić upomnienia pisemnego z wpisem do akt osobowych dyrektorowi Stowarzyszenia Rafałowi Ząbczykowi za nieetyczne i niedopuszczalne zakupy artykułów spożywczych w swoim sklepie oraz za brak poświadczania przybycia do pracy czyli za brak podpisów na liście obecności. Dodatkowo komisja postanowiła złożyć do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na posługiwaniu się dokumentami wewnętrznymi stowarzyszenia bez zgody i udostępnieniu ich osobom nieupoważnionym. Z wynikiem komisji rewizyjnej nie zgadzają się radni, Beata Moskal – Słaniewska oraz Robert Garstecki. – Przeprowadzona kontrola nie objęła w ogóle sygnalizowanych przez radnych niektórych nieprawidłowości, w tym między innymi wydatków ponoszonych przez Lokalną Organizację Turystyczną na przedsięwzięcia nie związane z działalnością stowarzyszenia. Komisja nie zajęła się też wcale nieprawidłowym wykonywaniem umów, zawartych przez LOT oraz brakiem należytego nadzoru nad niektórymi z umów, powierzonymi do wykonania. – piszą w odpowiedzi na wynik kontroli radni i dodają – Nie pozostaniemy z pewnością bezczynnie wobec „sprawy LOT", gdyż mamy świadomość łamania prawa w tej instytucji i nieprawidłowości finansowych, narażających budżet miasta na absurdalne, zbędne wydatki – dodają na koniec.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top